Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Vizyonda Bu Hafta Neler Var?

13 Ekim 2017 10:53

Biribirinden iddalı ve farklı tarzlarda tam 7 film bu hafta ( 13 Ekim) vizyona giriyor. Bunların ilki ve en önemlilerinden biri Onur Ünlü'nün çektiği Cingöz Recai filmi. Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli ve Fatih Artman'ın oynadığı film Peyami Safa'nın unutulmaz eserinden uyarlama.

Haftanın diğer filmlerinden biri usta yönetmen Haneke imzalı Happy End. Isabelle Huppert, Mathieu Kassovitz, Jean Louis Trintignant, Tobby Jones gibi ünlü oyuncuların rol aldığı filmde Haneke yine burjuva sınıfını, kuşaklararası sorunları ve modern toplumu eleştiriyor.

Orhan Eskiköy'ün yönettiği Taş filmi de haftanın vizyon gören filmlerinden biri. 20 yıldır kayıp olan oğullarının eve döndüğünü sanan bir ailenin hikayesinde Muhammet Uzuner, Jale Arıkan, Beste Kökdemir ve Ahmet Varlı rol alıyor. 

Haftanın korku filmi sevenleri ilgilendiren filmi Ölüm Günün Kutlu Olsun. Christopher Landon'ın yönettiği film, bir üniversite öğrencisinin öldüğü günün tekrar tekrar yaşanması üzerinden ilerliyor. 

Haftanın yerli komedisiyse Kayseri Aslanı. Ali Demirel'in yönettiği filmde Ulaş Torun, Algı Eke, Asuman Dabak ve ALi Çatalbaş başlıca rolleri üstleniyor. Filmde, büyük bir kumar borcu olan Ersin'in Kayseri'den Çin'e uzanan hikayesi anlatılıyor.

Romantik film sevenler için haftanın tercihiyse Bir Nefes Yeter. YAsemin Erkul Türkmeneli'nin yönettiği filmde Yaman ile Nefes'in aşk hikayesi ve hayatı sorgulamaları anlatılıyor. Seçkin Özdemir, Zuhal Gencer Erkaya, Hakkı Ergök filmin önemli rollerini üstlenen oyuncuları. 

Küçük izleyicilerimizi daha çok ilgilendiren bir filmde sıra. Büyülü Kanatlar isimli animasyon filmi Türkçe dublaj seçeneğiyle bu hafta vizyonda. Çevresi tarafından çok sevilen Ateşböceği Dindin'in hikayesinin anlatıldığı film eğlenceli anlar vaat ediyor.  Yandex.Metrica