Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dünya Sinemasının Ustaları Antalya’da Buluşuyor!

17 Ekim 2017 10:29

21 Ekim'de başlayacak olan 54. Uluslararası  Antalya Film Festivali, dünya sinemasının ustalarını  bir araya getirecek. Festivalin resmi seçkisinde yer alan filmlerin dünyaca ünlü ve ödüllü yönetmenleri  Antalyalı sinemaseverlerle buluşacak.

Resmi seçkisi,  seçkin jürisi ve güçlü içeriği ile ulusal ve uluslararası sinema endüstrisinin ilgi odağı olan 54. Uluslararası Antalya Film Festivali,  dünya sinemasının ustalarını bir araya getirecek.

Festivalin resmi seçkisinde yer alan filmlerin dünyaca ünlü ve ödüllü yönetmenleri, festival boyunca Antalya'da  olacak.

Tamamı Türkiye'de çekilen Türkiye-Bosna ortak yapımı "Never Leave Me" filminin  Saraybosnalı yönetmeni,dünyanın en saygın kadın sinemacılarından Aida Begic ; 2017 Un Certain Regard Jüri Özel Ödüllü " April's Daughter" filminin daha önce pek çok festivalden ödül alan dünyaca ünlü  Meksikalı yönetmeni  Michel Franco; " Redoutable" filminin Akademi Ödülü sahibi Fransız yönetmeni  Michel Haznavicius; Türk-Ürdün ortak yapımı ilk film olan "Misafir" in Türk yönetmeni Andaç Haznedaroğlu; ;  "The Florida Project" filminin ödüllü Amerikalı yönetmeni Sean Baker; " Angels Wear White" filminin Çinli yönetmeni  Vivian Qu; Gürcistan yapımı "Scary Mother" filminin yönetmeni  Ana Urushadze"Zor Bir Karar" filminin Türk yönetmeni Ender Özkahraman; ;  Vincent van Gogh'un hayatını ve gizemli ölümünü konu alan merakla beklenen animasyon filmi  "Loving Vincent" ın yönetmenleri  Dorota Kobiela ve Huch Welchman Antalyalı sinemaseverlerle buluşacak.

İranlı yönetmen Mohammad Rasoulof 'un 2017 Un Certain Regard Ödülü sahibi "A Man of Integrity" filmi; Çinli yönetmeni  Ai Wei Wei  "Human Flow" filmi; Naomi Kawase'nin 2017 Cannes Film Festivali'nde Ekümenik Jüri Ödülü'nü alan "Radiance" filmi ve Finlandiyalı yönetmen Aki Kaurismaki  2017 Berlin Film Festivali'nde Gümüş Ayı ödülünü alan "The Other Side of Hope" filmi de resmi seçki de yer alan ve merakla beklenen diğer filmler. 

 Yandex.Metrica