Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Meltem Cumbul ile Eric Morris Sistemi

25 Ekim 2017 13:44

Teorisyen ve oyuncu koçu Eric Morris'in geliştirdiği ve kendi adını taşıyan Eric Morris Sistemi'ne dair atölye, Türkiye'de Meltem Cumbul eğitmenliğinde 27-28 Ekim tarihlerinde Boğaziçi Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. Johnny Depp, Jack Nicholson, Arnold Schwarzenegger ve Brandon Lee gibi bir çok ünlü oyuncunun yararlandığı sistem hakkında eğitim verecek olan Cumbul, oyuncu ve oyuncu adaylarına yönelik, enstrüman ve işçiliği kapsayan bir atölye gerçekleştirecek.

Bu teknik, oyuncuların günlük hayatta yaşadıkları sıkıntıları, duygusal karmaşaları ve onların hareketlerini engelleyici gündelik problemleri ele alıp, bunlardan arınmayı ve sahnede "olma" anına nasıl geçebileceklerini anlatıyor.

Atölyelere ilgiden memnun olan Meltem Cumbul; "Eric Morris Metodu'nda amacım hep metotsuzluğa doğru gitmektir. Metod'u öğretmeye çalışırken bütün öğrenilenlerin bir gün unutulup sanki hep biliyormuşçasına kök salabilme ihtimalini de anlatmaya çalışıyorum. Eric'in de dediği gibi 'Hakikat yalnızca hakikatin bulunduğu yerden yaratılabilir ve gerçek en üstün sanattır'" diyor.

2 gün sürecek olan atölye çalışmasında Meltem Cumbul katılımcılarla birebir çalışacak. Atölyenin katılım kontenjanı 14 kişi ile sınırlı olup başvurular Boğaziçi Sanat Merkezi'ne yapılabilir. 
Detaylı bilgi için; www.bogazicisanat.comYandex.Metrica