18. İzmir Kısa Film Festivali Finalistleri Belli Oldu. posteri

7-12 Kasım tarihleri arasında 18. kez sinemaseverlerle buluşacak olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali'nde, Altın Kedi Ödülleri için yarışacak filmler belli oldu. 

Öncelikle Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Sinema Genel Müdürlüğü, Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, Bornova Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve Fransız Kültür Merkezi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali'nde, 400'ün üzerinde film ücretsiz olarak seyredilebilecek.

Festivale bu yıl olağanüstü bir ilgi var. 72 ülkeden 1570 film, ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için başvurdu. Filmlerin her biri festival komitesi tarafından tek tek titizlikle değerlendirildi. Uzun soluklu bir çalışmanın ardından, gösterime girecek filmler belirlendi.

Filmler festivalin ana salonları olan Fransız Kültür Merkezi, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi ve Kültürpark içindeki İzmir Sanat ile öğrencilerin festivali daha kolay takip edebilmelerini sağlamak amacıyla, katılımcı üniversitelerin salonlarında izlenebilecek.

Festival programı ve jüri üyeleri önümüzdeki günlerde açıklanacak. Altın Kedi için yarışmaya hak kazanan filmlerin tam listesi şöyle:

ULUSLARARASI FİNALİST FİLMLER 
 

Iron Story, Yönetmen Zlatko Kalenikov (16 dk. Makedonya)

Animal, Yönetmen Bahram Ark, Bahman Ark (15 dk. Iran)

Sparta, Yönetmen Noëmie Nicolas (26 dk. Belçika)

I've Got You, Yönetmen Sebastian Drozak (15 dk. Polonya)

Up and Arise, Yönetmen Raanan Berger (21 dk. İsrail)

Mum, I'm Back, Yönetmen Dimitris Katsimiris (5 dk. Yunanistan)

8 Minutes, Yönetmen Giorgi Gogichaishvili, Davit Abramishvili (13 dk. Gürcistan)

The Gift, Yönetmen Bolsunbek Taalaibek uulu (17 dk. Kırgızistan)

Dispirited, Yönetmen Alaleh Izadi (17 dk. İran)

Limbo, Yönetmen Konstantina Kotzamani (29 dk. Fransa)

 

ULUSAL KURMACA FİNALİST FİLMLER

 

Beyoğlu Sineması, Yönetmen Ömer Ferhat Özmen (15 dk.)

Kot Farkı, Yönetmen Ayris Alptekin (11dk.)

Mümkün Hayatların En Güzeli, Yönetmen Derin Biricik (17 dk.)

Ormandaki İhtiyar, Yönetmen Kardelen Eren (15 dk.)

Kimi Sevsem Çıkmazı, Yönetmen Alper Tunel (17 dk.)

Tel, Yönetmen Berkay Hasbay (15 dk.)

Kapan, Yönetmen Korhan Günay (8 dk.)

Oyun İçinde Oyun, Yönetmen Suat Eroğlu (16 dk.)

Toprak, Yönetmen Onur Yağız (11dk.)

Av Dönüşü, Yönetmen Recep Çavdar (12 dk.)

Bir İş Görüşmesi, Yönetmen Alkım Özmen (15 dk.)

Yüzme Öğreniyorum, Yönetmen Serpil Altın (12 dk.)

 

ULUSAL ANİMASYON FİNALİST FİLMLER

 

Evcilik, Yönetmen Cenk Köksal, Özgül Gürbüz (3 dk.)

Satır, Yönetmen Mehmet Çengelci (7 dk.)

İstasyon, Yönetmen Serdar Çotuk (5 dk.)

Vadi, Yönetmen Can Erkan, Salih Toprak (10 dk.)

Karaköy'ü İzlemek, Yönetmen Ali Özgür Güner (3 dk.)

 

ULUSAL BELGESEL FİNALİST FİLMLER

 

Balerinin Bir Günü, Yönetmen Özgü Özbudak (14 dk.)

Aktör, Yönetmen Çağatay Çelikbaş (30 dk.)

228, Yönetmen Deniz Şengül, Mazhar Yıldız (21 dk.)

Gözyaşı Yolu, Engin Türkyılmaz (30 dk.)

Uzaktaki Kadın, Özgür Demirci (14 dk.)

Başka, Yönetmen Nesime Karateke (22 dk.)

 

ULUSAL DENEYSEL FİNALİST FİLMLER

 

C.O.D., Yönetmen Onur Doğan (4 dk.)

Çocuk Odası, Yönetmen Metin İlknur (4 dk.)

Elli Altı, Yönetmen Dilara Şahin (8 dk.)

Varoluş, Yönetmen Barış Fert, Hikmet Güler (6 dk.)

Bağımlılık, Yönetmen Nazım Güveloğlu (4 dk.)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica