"Taksim Hold'em" Dünya Prömiyerini Yaptı! posteri

Michael Önder'in yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi "Taksim Hold'em",dünya prömiyerini yaptığı 30. Tokyo Uluslararası Film Festivali'nde izleyicilerinbüyük beğenisini toplayarak uzun süre alkışlandı. Festivalin Asian Futurebölümünde, iki ödül için yarışan filmin 27 Ekim akşamı gerçekleştirilen dünyaprömiyerine, yönetmen Michael Önder ile başrol oyuncusu Kenan Ece'nin yanısıra görüntü yönetmeni Ersin Gök ve yapımcı Jozef Erçevik Amado da katıldı.Taksim'de bir evde düzenlenen bir poker partisi üzerinden mizahi bir dille toplumsalve politik olayları sorgulayan filmin başrollerinde, Kenan Ece'yle birlikte DamlaSönmez, Berk Hakman, Emre Yetim, Nezih Cihan Aksoy ve Tansu Taşanlar yeralıyor.

İncelikle yazılmış karakterleri ve hikâyesiyle dikkat çeken "Taksim Hold'em", 30.Tokyo Uluslararası Film Festivali'ndeki dünya prömiyerinde kahkahalarla izlendi veuzun süre alkışlandı. "Taksim Hold'em" ekibi, gösterimin ardından izleyicilerinsorularını da yanıtladı. Senaryoyu kendi tecrübelerinden yola çıkarak yazdığınıbelirten Michael Önder, Tokyo'daki seyircilerden aldığı tepkilerden çok memnunolduğunu dile getirdi. "Ertuğrul 1890" filminden sonra ikinci kez Tokyo'da bir filminingalasında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kenan Ece ise,senaryoyu okur okumaz başrol teklifini kabul ettiğini anlattı.
Filmin aldığı tepkiler sayesinde sinemanın birleştirici gücünün, evrensel dilinin vebüyüsünün bir kez daha farkına vardığını belirten Jozef Erçevik Amado da,"Taksim Hold'em"in yapımcısı olmaktan gurur duyduğunu belirtti. Soru-cevapbölümünün ardından "Taksim Hold'em" ekibi, izleyicilerle fotoğraf çektirip imzadağıttı. Filmin 1 Kasım 2017, Çarşamba günü gerçekleşecek ikinci gösterimininbiletleri de günler öncesinde tükendi.

Bu yıl 25 Ekim - 3 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen 30. TokyoUluslararası Film Festivali, Asya'nın en önemli film festivallerinden olarak kabulediliyor. "Taksim Hold'em"in iki ayrı ödül için yarıştığı Asian Future bölümünde 8ayrı ülkeden 10 film yer alıyor. Asian Future Film Ödülü jürisinde San SebastianFilm Festivali'nin direktörü Jose Luis Rebordinos, yapımcı Jung-Wan Oh veyönetmen Isao Yukisada yer alıyor. Japan Foundation Asia Center tarafından verilenThe Spirit of Asia Award jürisinde ise Filipin Film Enstitüsü'nde öğretim görevlisiNick Deocampo ile Cinémathèque Direktörü Masamichi Matsumoto bulunuyor.Ödüller, 3 Kasım'da düzenlenecek kapanış töreninde açıklanacak.

"Taksim Hold'em"in 30. Tokyo Uluslararası Film Festivali'yle başlayan yolculuğu yurt içi ve yurt dışında birçok festival ile devam edecek.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica