"Geçmişteki Sır" Pek Yakında Vizyonda! posteri

Film, 17 Kasım 2017 tarihinde Türkiye'de vizyona girecek ve hemen sonrasında Aralık ilk haftası Bosna Hersek, Aralık üçüncü haftasında da Hırvatistan ve Slovenya'da vizyona girecek. 

Yapımcılığını Bor Medya Yapım'ın üstlendiği 'Geçmişteki Sır (Secret From The Past)', T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Hava Yolları ve Bosna Kültür Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Film çekimleri İstanbul ve çoğunluklu olarak Saray Bosna'da gerçekleştirildi.

'Geçmişteki Sır (Secret From The Past)', Bosna Hersek'te 1992-1995 yıllarında yaşanan savaş nedeniyle etkisi günümüze taşınan hüzünlü bir hikayeyi konu almaktadır.  

Vizyon öncesinde ulusal ve uluslararası festivallerde yarışma hakkı kazanan film, İtalya'da düzenlenen Napoli Film Festivali'nde 'En İyi Beş Film' kategorisine seçilmiş, Tahran Film Festivali'nde yarı finale kalma hakkı kazanmış, California Catalina Film Festivali'nde 'En İyi Beş' film arasına kalmıştır. Son olarak da 7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nde Altın Terazi için yarışacak. 

Geçmişteki Sır (Secret From The Past)

Genel Bilgiler;

Yapımcı: Bor Medya Yapım, Amira kudumovic

Yönetmen: Raşit Görgülü

Oyuncular: Serkan Şenalp, Natasa Petrovic, Emir Hadzıhafızbegovic, Suzan Kardeş,  Maja Juric, Gordana Boban, Slavko Sobin, Amila Terzimehic, Selma Alispahic, Ufuk Bayraktar, Haluk Piyes, Meral Çetinkaya, Arif Erkin, Mine Teber, Haldun Boysan, Sabriye Kara 

Tür: Dram

Vizyon: 17 Kasım 2017

Konu: Fotoğrafçılık yapan ve ailesiyle yaşayan Ali (Serkan Şenalp), geçirdiği genetik bir rahatsızlık sonucunda kendini Bosna Hersek'te, sıra dışı ve hüzünlü bir hikayenin içinde bulur. Bosna'yı hiç bilmeyen Ali ,geçmişine dair izleri arayacaktır. Bosna'da yaşamını sürdüren Hana (Natasa Petrovic) Ali'yi bu yolculuğunda hiç yalnız bırakmayacaktır...

 

 

 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica