Avrupa Film Ödülleri Adayları Açıklandı posteri

Ödül sezonunun ilklerinden olan ve Oscar'ın özellikle Yabancı Dilde En İyi Film kategorisi için bir ışık tutan EFA ( Avrupa Film Ödülleri ) için adaylar belirlendi. Ülkemizdeki festivallerde gösterilen filmlerin ağırlıkta olduğu seçkide kazanan filmler  9 Aralık 2017  tarihinde açıklanacak.

Avrupa Film Ödülleri 2017 adayları:

En İyi Film

BPM
Loveless 
On Body and Soul 
The Other Side of Hope
The Square

En İyi Yönetmen

Ildiko Enyedi (On Body and Soul)
Aki Kaurismäki (The Other Side of Hope)
Ruben Östlund (The Square)
Yorgos Lanthimos (The Killing of a Sacred Deer) 
Andrey Zvyagintsev (Loveless)

En İyi Erkek Oyuncu

Claes Bang (The Square)
Colin Farrell (The Killing of a Sacred Deer)
Josef Hader (Stefan Zweig: Farewell to Europe) 
Nahuel Pérez Biscayart (BPM - Beats Per Minute)
Jean-Louis Trintignant ( Happy End)

En İyi Kadın Oyuncu

Paula Beer (Frantz )
Juliette Binoche Bright Sunshine In)
Alexandra Borbély (On Body and Soul)Isabelle Huppert (Happy End)
Florence Pugh (Lady Macbeth )

En İyi Senaryo

Ildiko Enyedi (On Body and Soul)
Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou (The Killing of a Sacred Deer)
Oleg Negin, Andrey Zvyagintsev (Loveless)
Ruben Östlund (The Square)
Francois Ozon (Frantz)

En İyi Belgesel

Austerlitz (Sergei Loznitsa)
Communion (Anna Zamecka)
La Chana (Lucija Stojevic) 
Stranger in Paradise (Guido Hendrikx)
The Good Postman (Tonislav Hristov)

En İyi Animasyon

Ethel & Ernest (Roger Mainwood)
Louise by the Shore (Jean-François Laguionie)
Loving Vincent (Dorota Kobiela, Hugh Welchman)
Zombillénium (Arthur de Pins, Alexis Ducord) 

En İyi Komedi

King of the Belgians (Jessica Woodworth, Peter Brosens) 
The Square (Ruben Östlund)
Vincent and the End of the World (Christophe van Rompaey)
Welcome to Germany (Simon Verhoeven)

FIPRESCI Keşif Ödülü

Bloody Milk (Hubert Charuel)
Godless (Ralitza Petrova)
Lady Macbeth (William Oldroyd)
Summer 1993 (Carla Simón)
The Eremites (Ronny Trocker)

 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica