Malatya Film Festivali'nden İhtişamlı Açılış posteri

Malatya Uluslararası Film Festivali bu yıl 7. kez sinemaseverlerle buluşuyor. Festival, dün akşam gerçekleştirilen törenle resmen start verdi. Malatya Nikah Sarayı'nın Safir Salonu'nda gerçekleşen tören, sinema camiasından önemli isimleri de ağırladı. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya Valiliği'nin katkılarıyla düzenlenen festival görkemli bir başlangıç yapmış oldu.

Malatya Uluslararası Film Festivali'nin bu yılki Onur Ödülü sahipleri de sahnede boy gösterdi. Usta oyuncu Halil Ergün, unutulmaz şarkılara ses veren ve Yeşilçam'a renk katan Belkıs Özener, Türk sinemasında derin izler bırakan yönetmen Mesut Uçakan ve Kuzey Afrika kültürünün filmlerine yansıtan usta yönetmen Nacer Khemir Onur Ödülleri'ni aldı ve duygu yüklü konuşmalar yaptı. Güney Kore sinemasının önemli isimlerinden Dong Ho Kim'e ise gecede 'Yaşam Boyu Başarı' ödülü takdim edildi.

Onur Ödülü'nü almaya Yeşilçam rüzgarları estiren kıyafetiyle çıkan ve bir parça seslendiren  Özener, ödülünü festivalin jüri başkanı olan usta Yeşilçam oyuncusu Hülya Koçyiğitin elinden aldı. Koçyiğit'in birlikte çalıştığı tüm oyuncular arasında kendisi için çok başka bir yere sahip olduğunu belirten Özener, "Birlikte çalıştığım kimseyi birbirinden ayırmadım ama Hülya'nın benim içimde bir izi vardır" diye konuştu ve oyuncunun zarafetinin ve asaletinin altını çizdi. Ödülünü almasının ardından sevilen Yeşilçam şarkılarını konuklar için seslendiren Özener'e, oğlu Barkın Özener de eşlik etti. Konuklara keyifli dakikalar yaşatan ikili, "Boş Çerçeve" parçasını da Koçyiğit'e armağan etti. Renkli performansın ardından tören sona erdi.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica