Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fantastik Festival 22-24 Aralık'ta

7 Aralık 2017 12:46

Hayal gücünün sonsuzluğundan beslenen hikaye, görsellik ve karakterlerin yer aldığı fantastik filmler sadece bizi alışılmış gerçekliklerin ötesine taşımakla kalmaz, aynı zamanda bilinmeyen ve sıradışı olanla yüzleşmemize ve normal düşünme pratiğimizin dışına çıkarak içinde yaşadığımız dünyaya dair farklı bakış açıları geliştirmemize olanak tanır. Bu sebeple fantastik filmler sinemanın en özgün ve popüler türlerinin başında gelmektedir. Ülkemizin de Yeşilçam döneminden günümüze uzanan, kendine özgü ve güçlü bir fantastik film kültürü bulunmaktadır.

Bizler İstanbul'dan başlayarak ülkenin çeşitli kentlerinde fantastik filmler temalı festivaller yapma gayesiyle yola çıkmış bir ekibiz. Misyonumuz bir yandan hayal gücünü tetikleyip zenginleştirecek sıradışı hikayeleri, farklı dünyaları ve karakterleri izleyicilerle buluşturmak, diğer yandan da Türkiye'de fantastik sinemayla ilgilenen ve bu alanda üretmek isteyen yeni nesil sinemacıları teşvik edip, onlara filmlerini gösterebilecekleri bir platform sunmaktır.

Yukarıdaki cümlelerden hareketle gerçekleşecek olan Fantastik Film Festivali, 22-24 Aralık tarihlerinde Beyoğlu Sineması'nda gerçekleşecek. Can Evrenol, Onur Ünlü ve Ceylan Özgün Özçelik'in de birer söyleşiye katılacağı festivalin programı ise şöyle;Yandex.Metrica