Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Morrisey'i Anlatan "England is Mine" Pek Yakında

12 Aralık 2017 17:12

Efsane müzisyen Morrissey'i daha yakından tanımak ister misiniz? Türkiye'de büyük bir hayran kitlesi bulunan; 2006, 2012 ve 2014'te verdiği üç konserle de olay yaratan Steven Patrick Morrissey'in gençlik yıllarına odaklanan "İNGİLTERE BENİM / ENGLAND IS MINE", izleyiciyi müzik tarihinin çığır açan gruplarından The Smiths'in kurulmasına uzanan günlere götürüyor.  

Oscar ve Bafta adayı Mark Gill'in yönetmenliğini üstlendiği ve 1970'lerde Manchester'da geçen hikaye, Morrissey'in yürüdüğü sokakları, ilham aldığı müzikleri, kitapları; dönemin atmosferini titiz bir şekilde perdeye yansıtıyor. Morrissey'i Dunkirk filmi ile yıldızı parlayan genç oyuncu Jack Lowdencanlandırırken, yakın arkadaşı, punk sanatçı Linder Sterling rolünde ise Downtown Abbey ve Black Mirror dizilerinden tanıdığımız Jessica Brown Findlaykarşımıza çıkıyor. Adını The Smiths'in klasik şarkılarından "Still ill"in sözlerinden alan film, rock müzik tarihinin en gizemli ve sıra dışı idollerinden birisinin, kendi sesini ve kimliğini buluşunun hikayesi. 

Özet: Thatcher'ın Britanya'sı: İşsizlik, ayaklanmalar, çalkantılı bir toplumsal değişim. Gençlik yıllarında olan Morrissey tüm bu kaosun ortasında, müziğe karşı içinde yaratıcı bir kıvılcım hissetmektedir. Bir yandan şarkılar yazarken, bir yandan da izlediği konserler, dinlediği müzikler, okuduğu kitaplar hakkında dönemin dergilerine, fanzinlerine mahlaslarla eleştiriler göndermektedir. Hayata uyum sağlayıp gelecekle ilgili planlar yapmakta zorlanan Morrissey'in en büyük destekçisi, yakın arkadaşı Linder Sterling'dir. Ve ileride müzik tarihine damga vuracak The Smiths'i kuracakları müzisyenlerle yolları yavaş yavaş kesişmeye başlar.Yandex.Metrica