"Kaygı "Amerika'da! posteri

Ceylan Özgün Özçelik'in yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı toplumsal hafıza ve bellekle ilgili psikolojik gerilim filmi KAYGI, FilmRise şirketiyle dijital platformlar Amazon Video, Google Play, iTunes, Vudu'da ve DVD + Blu-ray formatlarında satışta!


"Dünya çapında ismini duyurmaya başlayan bu muhteşem gerilim filmini yakın zamanda Amerika izleyicisiyle buluşturacağımız için çok heyecanlıyız. Özçelik, türün hakkını sonuna kadar verirken, özgün ve yenilikçi bir yönetmen bakışı sunuyor. Sonuçta, Amerika izleyicisinin filmden oldukça keyif alacağını düşünüyoruz."

Danny Fisher, FilmRise - CEO

Bu yıl Berlin Film Festivali'nde Panorama Special seçkisinde dünya galasını yapan film hemen ardından gösterildiği South by Southwest (SXSW) Film Festivali'nde Luna® Gamechanger Ödülü'nü kazandı. Bu yıl 50. yılını kutlayan dünyanın en büyük tür sineması festivali Sitges'de Noves Visions One bölümünde yarıştı. Algı Eke'nin başrolünde yer aldığı, bir medya çalışanının öyküsünü anlatan KAYGI Kanada'dan Meksika'ya, Kazakistan'dan İtalya'ya otuzdan fazla festivalde gösterildi. 

Haber kanalında çalışan Hasret uzun süredir aynı kabusu görmektedir. Tekrarlayan kabuslarla aklına bir soru düşer: Annesiyle babası trafik kazasında ölmemiş olabilir mi?

Ekin Fil imzalı müzik albümü kaset formatında Amerika'da satışa çıktı. Ablüm Bandcamp aracılığıyla internet üzerinden de dinlenebiliyor: https://helenscarsdale.bandcamp.com/album/inflame-original-sountrack

 

Her şeyi unutuyoruz kabuslarımız hariç

 

IFP İstanbul Film Prodüksiyon'un yapımcılığını, Armağan Lale (Filmada) ve Ceylan Özgün Özçelik'in (EHY Film) ortak yapımcılığını üstlendiği film son olarak merkezi Malezya olan online media şirketi Astro'ya satıldı. KAYGI bu sayede tüm Güney Doğu Asya bölgesinde de izlenebilir olacak.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica