Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

FOX Networks Group Yapımları, 75. Altın Küre Ödülleri’nde 11 Dalda Aday!

13 Aralık 2017 11:17

75. Altın Küre Ödülleri'nin adayları açıklandı. FOX Networks Group kanallarından FOXLIFE "This is Us"  ve "Feud: Bette and Joan" ile yedi dalda aday olurken FX üç dalda ve National Geographic ise bir dalda adaylıkla sinema ve televizyon dünyasının en prestijli ödülleri için yarışa katıldı.

Bu yıl 75'incisi düzenlenen sinema ve televizyon dünyasının en prestijli ödüllerinden Altın Küre Ödülleri'nde yarışacak adaylar açıklandı.FOXLIFE'ın 2017 yılına damgasını vuran yapımlarından "Feud: Bette and Joan" dört dalda adaylıkla en çok adaylığı olan ikinci yapım olurken This is Us, Better Things, Ray Donovan, Twin Peaks ve Genius da heyecanla beklenen listeye giren diğer yapımlar oldu. 75. Altın Küre Ödülleri, Türkiye saatiyle 7 Ocak'ı 8 Ocak'a bağlayan gece Los Angeles'ta düzenlenecek ve FOXLIFE ekranlarında canlı olarak yayınlanacak tören ile sahiplerini bulacak. 

FOXLIFE'ın sevilen dizilerinden olan ve sinema dünyasının efsanevi isimlerinden Joan Crawford ve Bette Davis'in arasında yıllar boyu devam eden sürtüşmeyi konu alan "Feud: Bette and Joan", En İyi Mini Dizi veya Televizyon Filmi dalında aday gösterilirken dizinin iki başrol oyuncusu Jessica Lange ve Susan Sarandon ise Mini Dizi veya Televizyon Filmi Dalında En İyi Kadın Oyuncu dalında adaylığı paylaştılar. Dizide ünlü yönetmen Robert Aldrich'e hayat veren Alfred Molina ise Mini Dizi veya Televizyon Filmi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi.

Yolları beklenmedik şekilde keşişen insanların hikayesini konu alan ve FOXLIFE'ın ilgiyle izlenen yapımı "This is Us" da Drama Dalında En İyi Televizyon Dizisi dalında adaylar arasında yerini aldı. Dizinin oyuncularından Sterling K. Brown Drama Dalında TV Dizilerinden En İyi Erkek Oyuncu, Chrissy Metz ise Mini Dizi veya Televizyon Filmi Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında aday gösterildiler.

FX'in beğenilen yapımlarından Ray Donovan'ın başrol oyuncusu Liev Schreiber Drama Dalında TV Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilirken David Lynch'in efsanevi dizisi Twin Peaks'in Dale Cooper'ı Kyle MacLahlan ve National Geographic'in ilk senaryolu yapımı Genius'ta ünlü bilim insanı Albert Einstein'a hayat veren Geoffrey Rush ise Mini Dizi veya Televizyon Filmi Dalında En İyi Erkek Oyuncu dalında karşıya karşıya geldiler. FX'te "Son Gülen İyi Güler Kuşağı"nda yayınlanacak olan Better Things'in başrol oyuncusu Pamela Adlon da Müzikal ve Komedi Dalında TV Dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu dalında aday oldu.

Amerikalı komedyen ve televizyoncu Seth Meyers'ın sunacağı 75. Altın Küre Ödülleri 7 Ocak'ı 8 Ocak'a bağlayan gece Beverly Hilton Otel'de düzenlenecek tören ile sahiplerini bulacak ve   Yandex.Metrica