Köprüde Buluşmalar Başvuruları Devam Ediyor! posteri

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından önümüzdeki yıl 37'ncisinin yapılacağı İstanbul Film Festivali kapsamında Türkiye'den sinemacıları uluslararası profesyoneller ile bir araya getiren Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme ve Work in Progress atölyeleri bu yıl 12-13 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.

Uzun metrajlı kurmaca ve belgesel projeler ile post-prodüksiyon aşamasındaki filmlerin ilk uluslararası sunumlarının yapılacağı Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme ve Work in Progress atölyelerinin yanı sıra sinema profesyonellerine ve genç sinemacılara yönelik birçok sinema konuşması da düzenlenliyor. Köprüde Buluşmalar Atölyeleri'nin ödülleri 13 Nisan gecesi düzenlenecek Köprüde Buluşmalar Ödül Resepsiyonu'nda açıklanacak.

Film Geliştirme Atölyesi'ne son başvuru 23 Aralık 2017 tarihine, Work in Progress başvuruları ise 21 Şubat 2018 tarihine kadar devam ediyor.

Film Geliştirme Atölyesi'ne başvurular için son gün 23 Aralık

12-13 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek Film Geliştirme Atölyesi yönetmen, senarist ve yapımcılara uzun metrajlı kurmaca veya belgesel projelerinin ilk uluslararası sunumlarını gerçekleştirmek ve yapım sürecini başlatmak için gerekli desteği bulmalarına olanak yaratmayı amaçlıyor.

Korku, fantastik, komedi gibi farklı türlere de açık olan başvurular arasından seçilecek projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları için her yıl verilen ön hazırlık aşaması ve sunum teknikleri eğitimine ek olarak kapsamlı bir çalışma yapılacak. Ön çalışmanın ardından yönetmen, yapımcı ve/veya senaristler uluslararası yapımcı, dağıtımcı, fon, market ve yayın kurumu temsilcileri ile birebir toplantı yapma fırsatını bulacaklar. 

Atölye sonunda 30.000 TL Köprüde Buluşmalar Ödülü, 8000 Avro CNC Ödülü, Melodika Ses Ödülü ve Akdeniz Film Enstitüsü (MFI) Senaryo Atölyesi Ödülü, Genius Park Görsel Efekt Ödülü ve Transilvania Pitch Stop Ödülü uluslararası jürinin değerlendirmesinin ardından sahiplerini bulacak.

Atölye başvuruları 23 Aralık akşamına kadar yapılabilir. Yönetmelik ve başvuru detayları http://film.iksv.org/tr/koprudebulusmalar/80 adresinden temin edilebilir.

Work in Progress başvuruları için son gün 21 Şubat

12-13 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Work in Progress atölyesi yönetmen ve yapımcılara, post prodüksiyon aşamasındaki uzun metrajlı kurmaca veya belgesellerinin ilk uluslararası sunumlarını gerçekleştirmek ve yapım sürecini tamamlamak için gerekli desteği bulmalarına olanak yaratmayı amaçlıyor.

Atölyeye seçilen filmlerin yönetmen ve yapımcıları Köprüde Buluşmalar kapsamında yalnızca profesyonellere (dağıtımcılar, festival veya fon yöneticileri, medya temsilcileri) açık sunumlar yapacaklar. Atölye sonunda uluslararası jürinin belirleyeceği filmlere Color Up Post-prodüksiyon Ödülü, Başka Sinema Ödülü, Paz Dijital İletişim Ödülü ve Daire Creative Görsel Tasarım Ödülü takdim edilecek.

Atölye başvuruları 21 Şubat akşamına kadar yapılabilir. Yönetmelik ve başvuru adımları http://film.iksv.org/tr/koprudebulusmalar/431 adresinden temin edilebilir.

 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica