Garajistanbul’da, sunuculuğunu oyuncular Levent Üzümcü ile Bergüzar Korel’in yaptığı geceye, TÜRSAK Vakfı Başkanı Engin Yiğitgil, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, oyuncu Nejat İşler ve Fadik Sevin Atasoy ile sinema ve sanat dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

1 Ocak-31 Aralık 2007 tarihleri arasında gösterime giren filmler arasından 9 kategori ve 2 özel dalda verilecek “Yeşilçam Ödülleri”nin adayları şunlar:

“En İyi Film” dalında; “Barda”, “Beyaz Melek”, “Mutluluk”, “Yaşamın Kıyısında”, “Yumurta”.

“En İyi Yönetmen” dalında; Abdullah Oğuz “Mutluluk”, Barış Pirhasan “Adem’in Trenleri”, Fatih Akın “Yaşamın Kıyısında”, Semih Kaplanoğlu “Yumurta”, Serdar Akar “Barda”.

“En İyi Kadın Oyuncu” dalında; Fadik Sevin Atasoy “Zeynep’in 8 Günü”, Nurgül Yeşilçay “Adem’in Trenleri” ve “Yaşamın Kıyısında”, Özgü Namal “Mutluluk”, Ülkü Duru “İyi Seneler Londra”.

“En İyi Erkek Oyuncu” dalında; Haluk Bilginer “Polis”, Kenan İmirzalıoğlu “Kabadayı”, Nejat İşler “Barda” ve “Yumurta”, Şener Şen “Kabadayı”, Uğur Polat “Sis ve Gece”, Yetkin Dikinciler “Mavi Gözlü Dev”.

“En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında; Derya Alabora “Adem’in Trenleri”, Lale Mansur “Mutluluk”, Melisa Sözen “Bana Şans Dile”, Nusel Köse “Yaşamın Kıyısında”, Özge Özberk “Mavi Gözlü Dev”.

“En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dalında; İlyas Salman “Sis ve Gece”, Uğur Polat “Mavi Gözlü Dev”, Rasim Öztekin “Kabadayı”, Talat Bulut “Mutluluk”, Tuncel Kurtiz “Yaşamın Kıyısında”.

“En İyi Senaryo” dalında; Fatih Akın “Yaşamın Kıyısında”, İsmail Doruk “Adem’in Trenleri”, Kubilay Tuncer “Mutluluk”, Semih Kaplanoğlu-Orçun Köksal “Yumurta”, Yavuz Turgul “Kabadayı”.

“En İyi Müzik” dalında; Fazıl Say “İyi Seneler Londra”, Mahsun Kırmızıgül-Yıldıray Gürgen “Beyaz Melek”, Selim Demirlen “Barda”, Shantel “Yaşamın Kıyısında”, Zülfü Livaneli “Mutluluk”.

“En İyi Görüntü Yönetmeni” dalında; Eyüp Boz “Janjan”, Gökhan Atılmış “Sis ve Gece”, Mirsad Heroviç “Mutluluk”, Özgür Eken “Yumurta”, Rainer Klausman “Yaşamın Kıyısında”.

“Digitürk Genç Yetenek Ödülü”; Ali Atay “İyi Seneler Londra”, Aslı Tandoğan “Kabadayı”, Ferit Kaya “Mavi Gözlü Dev”, Fıratcan Aydın “Adem’in Trenleri”, Saadet Işıl Aksoy “Yumurta”.

“Turkcell İlk Film Ödülü”; Berkun Oya “İyi Seneler Londra”, Çağan Irmak “Bana Şans Dile”, Mahsun Kırmızıgül “Beyaz Melek”, Mustafa Şevki Doğan “Son Osmanlı-Yandım Ali”, Onur Ülkü “Polis”.

Ödül töreni, 24 Mart’ta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında yapılacak.

 

Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica