Münih Türk Film Günleri 18 Nisan'da başlıyor posteri

Almanya'nın Münih kentinde vazgeçilmez hale gelen Türk Film Şenliği 18 Nisan akşamı start alıyor. Sinema Türk Derneği tarafından düzenlenen ve 19'ncu kez gerçekleşecek olan Münih Türk Film Günleri,  Mutluluk filmi ile açılacak. Film şenliğinin galası Münih'in ünlü sineması Rio Filmpalast'ta yapılacak. Açılışta Mutluluk filminin başrol oyuncuları Talat Bulut ve Murat Han misafir sanatçı olarak renk katacak. 

Film Günlerinin açılışını ise Bavyera Çalışma Bakanı Christa Stewens ile Münih Başkonsolosu Ali Rifat Köksal birlikte yapacak.
Gasteig Kültür Merkezi kütüphanesinin gösteri salonunda 27 Nisana kadar devam edecek film şenliğinde güncel yapıtlardan oluşan uzun ve kısa metrajlı filmler yer alıyor.Münih Türk Film Günleri'nde gösterilecek filmler sırasıyla şöyle: Mutluluk, Yumurta, Zeynep'in Sekiz Günü, Beynelmilel, İklimler, Pardon, Mavi Gözlü Dev, Kalbin Zamanı, Adem'in Trenleri. Ayrıca Yeni Bir Yurt Edinmek, İbret Olsun Diye, ve  Devrimci Gençlik Köprüsü gibi kısa metrajlı filmler gösterilecek.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica