Ünlü dansçı Patrick de Bana İstanbul'da! posteri
Carlos Sauro'nun tam bir dans ve müzik şöleni niteliğindeki "Fadolar" filminin baş dansçısı Patrick de Bana, filmin festivaldeki gösterimi için İstanbul'da! Sanatçı, festival programı dahilinde, 12 Nisan Cumartesi günü Atlas Sineması'nda yapılacak gösterim sonrası sanatseverlerle buluşacak.

 

Patrick de Bana, modern dansın en gözde temsilcilerinden biri. Hamburg Opera Okulu'nda başladığı dans kariyerine, kendi grubu "Nafas Dance Company" ile tüm dünyada gösteriler yaparak devam ediyor. Yaptığı koreografi ve danslarla Carlos Saura'nın "Iberia" filminden beri vazgeçilmezi olan sanatçı, "Fadolar" filminin gösteriminden sonra izleyicilerle buluşmak için İstanbul'a geliyor!

Filmde, Mariza, Caetano Veloso, Lila Downs gibi birçok starla beraber dans eden ve onların şarkılarına koreografi yapan Patrick de Bana, "Fados" filminden sonra hazırladığı "Fado…Cuore…Fado" isimli yeni gösterisiyle tüm dünyanın beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Film, sanatçının da katılacağı 12 Nisan tarihindeki gösteriminin yanı sıra, 14 Nisan Pazartesi günü Rexx Sineması'nda da gösterilecek.

"Fadolar"ın festivalin resmi web sitesindeki sayfasına gitmek için tıklayın…

"Fadolar" Gösterim programı:

 • 6 Nisan Pazar 13.30 > Emek Sineması
 • 12 Nisan Cumartesi 19:00 > Atlas Sineması
 • 14 Nisan Pazartesi 21:30 > Rexx Sineması

  Son Yorumlar (1)

  enigmacuture avatar enigmacuture 13 Mart 2009 12:07:03

  6

  müzik de sinema gibi farkı işitsel olması.

  Yandex.Metrica