"Taksim Hold'em" 27 Nisan'da Sinemalarda posteri

HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE!"TAKSİM HOLD'EM"27 NİSAN'DASİNEMALARDA!

Tüm karakterlerinin mutlak ama birbirinden farklı doğrulara sahip olduğu "Taksim Hold'em", mizahi anlatımıyla sinemaseverleri "Herkesin doğruları dokunulmazsa diyalog nasıl kurulur?" sorusuyla baş başa bırakıyor. Michael Önder'in yazıp yönettiği, Kenan Ece, Damla Sönmez, Nezih Cihan Aksoy, Emre Yetim, Tansu Taşanlar, Berk Hakman gibi isimlerin rol aldığı "Taksim Hold'em" 27 Nisan'da sinemalarda! Michael Önder'in ilk uzun metrajlı filmi "Taksim Hold'em" kutuplaşmış bir toplumda birbirini taraf olmaya zorlayanlara dışarıdan bir gözle bakarken sunduğu kara komedi öğeleriyle dikkat çekiyor. İncelikle yazılmış karakterleri ve hikâyesiyle öne çıkan"Taksim Hold'em"; herkesin, kendi inandığı doğrunun tartışılmaz olduğunudüşündüğü bir topluma dair eleştirilerini bazen sert, bazense mizahi bir dille ortayakoyuyor. Taksim'de bir evde düzenlenen bir poker partisi üzerinden insanlığa dair birpanorama sunan film zamandan, belli bir toplumdan ve coğrafyadan bağımsız bireleştiri getiriyor.

"Taksim Hold'em"de Kenan Ece, Damla Sönmez, Emre Yetim, Nezih CihanAksoy, Tansu Taşanlar, Ege Kökenli, Irmak Ecem Aydemir ve Berk Hakman rolalıyor. Türkiye ve İngiltere'de birçok kısa film, reklam ve müzik videosu çekenyönetmen Michael Önder'in hem senaryosunu kaleme aldığı hem de yönetmenkoltuğunda oturduğu "Taksim Hold'em", dünya prömiyerini yaptığı 30. TokyoUluslararası Film Festivali'nde büyük beğeniyle karşılandı.Dağıtımcılığını Kurmaca Film'in üstlendiği "Taksim Hold'em" 27 Nisan 2018 Cumagünü sinemalarda!

"TAKSİM HOLD'EM" HAKKINDA

Alper, bir Cumartesi akşamı nişanlısının ısrarlarına rağmen evlerinin yakınındaki protestoya katılmayı reddeder; lise arkadaşlarıyla haftalık pokerini oynamak istemektedir. Eve gelen arkadaşları ise oyuna başlamaktansa dışarıdaki eylemlere katılıp katılmamak üzerine hararetle tartışmaya başlarlar. Herkesin kendince bir doğrusu vardır ve kimse bundan taviz vermek istemez. Nihayet, Alper arkadaşlarını zar zor kalmaya ikna eder ama tam oyun başlarken sokakta arbede çıkar. Alper'in tüm itirazlarına rağmen arkadaşları evin kapısını açıp dışarıdaki insanların eve sığınmasına izin verirler. Alper olaylara karıştırılmak istemediği için bencillikle suçlanır. Yaşananların etkisiyle tartışmalar şiddetlenir. Herkes konuşur ancak kimse diğerini dinlemez. Tüm karakterler için doğrular mutlaktır ancak bu doğrular birbirinden farklıdır. Peki herkesin doğruları dokunulmazsa diyalog nasıl kurulur?Jozef Erçevik Amado'nun yapımcı, Kaan Yazgan ve Timur Çambol'un ise ortak yapımcı olduğu BluffFilm yapımı "Taksim Hold'em"in görüntü yönetmenliğini Ersin Gök, sanat yönetmenliğini Tolga Coşkuntuna, editörlüğünü Taner Sarf üstleniyor. Ses tasarımını Umut Şenyol'un, müziklerini SteadyFingers'ın yaptığı filmin jenerik şarkısını ise Berk Hakman besteledi ve seslendirdi.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica