Hisseli Harikalar Kumpanyası DVD'si Çıktı posteri

27 Yıl sonra BKM ve Bonus Card işbirliği ile yeniden sahnelenen HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI, şimdi DVD olarak, arşivlerde yerini alıyor. Müzikalin, yenilenen kadrosu ve 21. Yüzyıla adapte edilmiş metni ile gerçekleştirilen 2007 versiyonu, sahnelerdeki turunu tamamladı. Türkiye’de gösteri dünyasının mihenk taşlarından biri olarak anılan müzikal, şimdi sanatseverlerin arşivlerindeki yerini alıyor. HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI DVD’si, Bonus Card Sponsurluğunda, D Home etiketiyle piyasada.
Hisseli Harikalar Kumpanyası 1980 – 1982 yılları arasında Türk sahne dünyasının en önemli isimlerini bir araya getirmişti. İlk olarak 1980 Yılında Egemen Bostancı’nın yapımcılığında Şan Sineması’nda seyirciyle buluşan Hisseli Harikalar Kumpanyası, 1982 yılına kadar Türkiye’nin dört bir yanında 400’ ü aşkın temsil gerçekleştirmişti. Müzikalde, Erol Evgin, Nevra Serezli, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Mehmet Ali Erbil, Turgut Boralı ve İlyas Salman rol almışlardı. 40 Kişilik kadrosu, kostümleri,  dekorları ve müzikleri ile zamanının en büyük prodüksiyonu olan Hisseli Harikalar Kumpanyası, sahnelendiği sürece manşetlerden inmemişti.

Hisseli Harikalar Kumpanyasının 2007 versiyonunda da dev bir kadro bir araya geldi. Müzikalin orijinal hali korunarak güncellendiği 2007 versiyonunda, oyuncular, dansçılar, orkestra ve teknik ekip ile birlikte yaklaşık 50 kişilik bir  kadro sahneye çıktı!

Erol Evgin’in yıllar önce olduğu gibi yine Erol Sevgin rolünü canlandırdığı müzikalde, Nevra Serezli’nin rolünü ise Ayça Varlıel üstlendi. 1980 yılındaki gösterilerde Prenses Mehtap’ı oynayan Ayşen Gruda, geçmişte Adile Naşit’ten izlediğimiz Adalet rolüyle sahnedeydi. 27 Yıl önce Mehmet Ali Erbil’in oynağı Cafer rolünde, Beynelmilel sinema filmi ve Hatırla Sevgili dizisiyle son dönemde adından sıkça sözettiren BKM oyuncusu Umut Kurt vardı. Kurt, assoliste dönüştürülen Çaycı Cafer olarak, büyük beğeni topladı. Kumpanyanın çığırtkanı, yıllar önce olduğu gibi yine Kartal Kaan’dı. Ruhsar Öçal da Niça rolüyle alkış topladı.

Hisseli Harikalar Kumpanyası, Anadolu’daki bir çadır tiyatrosunda geçiyor. Hisseli Harikalar Kumpanyasının assolisti, büyük bir gazinoya transfer olunca, acil olarak bir assolist bulunması gerekir. Ve kadrodan bir şanslı seçilir! Ancak kumpanyanın gösteri yaptığı köyün ağası da yeni assoliste aşık olur. Ve işler karışır!

HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI 2007
Erol Evgin   Erol Sevgin
Ayşen Gruda   Adalet
Kartal Kaan   Çığırtkan
Ruhsar Öcal   Niça
Ayça Varlıel   Süheyla Deniz
Umut Kurt   Cafer
Nuri Gökaşan   Emin
Nazlı Tosunoğlu   Prenses Mehtap
Selahattin Taşdöğen  Hüseyin Ağa
Ezgi Mola   Hatçe / Gazeteci 4
Barış Berker   Nikah Memuru / Gazeteci 3
Pelin Öztekin   Şebnem
Nevin Özlem   Gazeteci 1
Metin Keçeci    Hasan
Ethel Mulinas Araf  Çiğdem
Jinet Bahar   Fidan
Cem Akkaş   Gazeteci 2
DANS@COMPANY DANSÇILARI

YAZAN/ YÖNETEN   :   HALDUN DORMEN
MÜZİK     :  MELİH KİBAR
ŞARKI SÖZLERİ    :  ÇİĞDEM TALU
DEKOR     :  OSMAN ŞENGEZER
KOSTÜM    :  GÜLER YİĞİT / OSMAN ŞENGEZER
MÜZİK YÖNETMENİ   :  EROL EVGİN
DÜZENLEME VE ORKESTRA ŞEFİ  :   FİRUZ İSMAİLOV
KOREOGRAFİ    :  NUR SONBAHAR
YARDIMCI YÖNETMEN   :  ONUR TURAN
SAHNE AMİRİ    :  MURAT EKEN
PRODÜKTÖR    :  NURCAN KARACA
YAPIMCI    :  NECATİ AKPINAR

 


 

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 08 Mart 2009 08:53:03

olumlu bir gelişme

Yandex.Metrica