Altın Koza'dan Üç Ustaya Onur Ödülü posteri

02 – 08 Haziran 2008 tarihleri arasında yapılacak 15. Altın Koza Film Festivali’nde Yaşam Boyu Onur Ödülleri, Türk Sineması’nın devlerinden Halit Refiğ, Selda Alkor ve Halil Ergün’e sunulacak.

Ülkemizin önemli kültür-sanat etkinliklerinden olan Altın Koza Film Festivali’nin onbeşincisi için geri sayım devam ederken, festivalde her yıl geleneksel olarak verilen ‘Yaşam Boyu Onur Ödülleri’nin bu yılki sahipleri de açıklandı. 15. Altın Koza Film Festivali’nde ‘Yaşam Boyu Onur Ödülleri’ Türk Sineması’nın usta yönetmenlerinden Halit Refiğ, sinemamızın efsanevi yıldızlarından Selda Alkor ve büyük aktör Halil Ergün’e sunulacak. 

15. Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri 6 Haziran 2008 Cuma akşamı yapılacak Festival Balosu’nda takdim edilecek. Törenin sunuculuğunu her yıl olduğu gibi bu yıl da Halit Kıvanç üstleniyor.

Festival kapsamında, Yaşam Boyu Onur Ödülü alan sanatçıların filmleri Adanalılar ile buluşacak. Yaşam Boyu Onur Ödülleri Bölümü’nde Halit Refiğ’in ‘Kızın Varsa Derdin Var’, Selda Alkor’un ‘Senede Bir Gün’ Halil Ergün’ün ‘Böcek’ adlı filmleri gösterilecek.

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 08 Mart 2009 08:48:03

hakedenler kazandı

Yandex.Metrica