Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kanal D Home Video'dan Yeni DVD'ler...

22 Mayıs 2008 00:00

  

  

  

AMERICAN GANGSTER


 
Tür: Polisiye
Süre-Disk 1-: 173 dk.
Süre-Disk 2-: 114 dk.
Yapım Yılı: 2007
Yönetmen: Ridley Scott
Oyuncular: Denzel Washington, Russell Crowe
Ses-Disk 1-: İngilizce 5.1 Surround, Almanca 5.1 Surround
Ses-Disk 2-: İngilizce 2.0
Altyazı –Disk 1-: Türkçe, İngilizce, Almanca
Altyazı –Disk 2-: Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Arapça, Bulgarca, Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, Fince, Yunanca, İbranice, Macarca, İzlandaca, Norveççe, Portekizce, Rumence, Rusça, İsveççe, Slovence

Ekran: 1.85:1
Ekstralar-Disk 1-: Uzatılmış Versiyon, Orijinal Versiyon, Yönetmen Ridley Scott ve yazar Steven Zaillian ile film üzerine
Ekstralar-Disk 2-: Alternatif Girişi İçeren Silinmiş Sahneler, Dava Dosyaları- İş birliğinin senaryoyu nasıl hayata geçirdiğini; gerçek polis uyuşturucu testi tekniklerinin sokaktaki gerçekliği nasıl ekrana taşıdığı ve filmi patlayıcı doruk noktasına neyin çıkardığını ortaya koyan üç derinlemesine kamera arkası bölümü, Çökmüş İmparatorluk- Hikayenin arkasındaki gerçek karakterlerden egzotik çekim yerlerine ve kostümlere, filmin yapımına derinlemesine bir bakış, Ali ve Frazier’ın dövüş sahnesinin hazırlanması ve daha fazlası!

DVD Barkod-Tek Disk:  8697762809099
DVD Barkod-Bonuslu:    8697762810255
VCD Barkod:                   8697762809105

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: +8 Yaş/Şiddet

Oscar® ödüllü oyuncular Denzel Washington ve Russell Crowe Ridley’in Scott’ın yönettiği güçlü bir hikayede bir araya geliyor. Acımasız sokak taktikleri ve gururlu kişiliğiyle Frank Lucas (Denzel Washington) Harlem’in uyuşturucu dünyasına hükmeden yeraltı örgütünün başındadır. Toplum dışına itilmiş polis Richie Roberts (Russell Crowe) Lucas’ın milyonlarca dolarlık suç imparatorluğunu çökertme görevini üstlenince bu iki güçlü adam karşı karşıya gelir ve aralarında müthiş bir mücadele başlar.  

 
DVD Fiyatı-Bonuslu -:  24,99                       DVD Fiyatı-Tek Disk-: 21,99                           VCD Fiyatı: 10,99

AN AMERICAN CRIME / BİR AMERİKAN SUÇU


 
Tür: Gerilim/Dram
Süre: 92 dk.
Yapım Yılı: 2007
Yönetmen: Tommy O’Haver
Oyuncular: Ellen Page, Catherine Keener, Hayley McFarland
Ses: İngilizce DD 2.O, Türkçe DD 2.0
Altyazı: Türkçe
Ekran: 1.78:1
Ekstralar: Yok
DVD Barkod: 8697762810231 
VCD Barkod: 8697762810248
Lisans Sahibi: Mars-First Look 
Sınıflandırma: +13 YaşEkran: 1.85:1

“Başıboş bir dünyada birer yaratık haline gelebilen ergenlerin zalimliğini anlatıyor.”

Fatih Özgüven, Radikal Oscar adayı Catherine Keener (Being John Malkovich, Capote), Oscar adayı Ellen Page (Juno, Hard Candy) ve Altın Küre ödüllü James Franco (James Dean), yürekleri sızlatan bu hikayede bir araya geliyor. 1965’te Amerika’yı ayağa kaldıran gerçek bir olaya dayanan film, 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde seyirciyle buluştu.

 

Savcı Leroy New, “Bu, Indiana eyaletinde bugüne kadar işlenmiş en korkunç cinayettir.” dedi. Görünürde gayet sıradan bir ev hanımı olan Gertrude Baniszewski, Sylvia adındaki güzel genç kızı evinin bodrumuna kapatmış ve ona öldüresiye işkence etmiştir. Ancak bunu yaparken yalnız değildir. Hem kendi çocukları hem de mahalleden başka çocuklar da Sylvia’yla “eğlenmiş”lerdir.  

 

Amerika’yı sarsan tüyler ürpertici vakanın mahkeme kayıtlarını esas alan bu güçlü hikâye, dava ile olup bitenler arasında gidip gelerek insanlığın karanlık doğasını keşfe çıkıyor.

  
   DVD Fiyatı: 19,99                                                                                           VCD Fiyatı: 9,99

SIFIR DEDİĞİMDE


 
Tür: Fantastik/Gerilim
Süre: 92 dk.
Yapım Yılı: 2007
Yönetmen: Gökhan Yorgancıgil
Oyuncular: Aykut Bilgin, Özhan Carda, Oktay Kaynarca, Hazım Körmükçü
Ses: Türkçe DD 5.1, İngilizce DD 2.0
Altyazı: İngilizce, Fransızca, Almanca, Flemenkçe
Ekran: 1.78:1
Ekstralar: Yönetmen ve Görüntü Yönetmenini Film Boyunca Sesli Yorumu, Kamera Arkası, Video Klip, Set Fotoğrafları, Fotoğraflar
DVD Barkod: 8697762810170

VCD Barkod: 8697762810187
Lisans Sahibi: Sekans
Sınıflandırma: + 13 Yaş

İzleyenler de hipnoz olacak!Hürriyet 

Aslı, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde son sınıf öğrencisidir. Okulun sonlarına doğru birgün, çok sevdiği sanat tarihi hocasından antika değerinde eski tarihli orijinal bir kitap ödünç alır. Ne var ki Aslı, kitabın da içinde olduğu çantasını o gün kaybeder. Çantasını nerede ve nasıl kaybetmiş olabileceği hakkında en ufak bir şey hatırlamamaktadır. En yakın arkadaşı, tıp fakültesi son sınıf öğrencisi Nevin, kitabı nasıl kaybettiğini hatırlamaya çalışırken gittikçe bunalıma sürüklenen Aslı'yı bir psikiyatriste götürür. Psikiyatrist Dr.Melih, rijit bilimsel fikirleri olan bir bilimadamıdır. Aslı'yı görür görmez teşhisini yapar: Dissosiyatif Amnezi. Ve bu tanıya en iyi cevap veren tedaviyi uygulamak ister. Hipnoz. Reel dünyadan hipnoz dünyasına geçişlerle, gizemli karakterler ve gizemli olaylar gün yüzüne çıkacaktır. Yıllar boyunca gizli kalmış aile sırları keşfedilecektir.

     

  
DVD Fiyatı:  19,99                                                                                          VCD Fiyatı: 9,99

                                                         

MONTY PYTHON:THE MEANING OF LIFE

 Tür: Komedi/Müzikal

Süre: 103 dk.

Yapım Yılı: 1983

Yönetmen: Terry Jones, Terry GilliamOyuncular: Graham Chapman, John Cleese, Terry GilliamSes: İngilizceAltyazı: İngilizce, TürkçeEkran: 1.85:1Ekstralar: Yok

DVD Barkod: 8697762810071

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: Belli Değil


 

Tanrı Dünyayı ve Cenneti altı günde yarattı. Monty Python doksan dakikada alt üst etti.  

Altı kıyamet delisi Python en çılgın maceralarıyla yeniden karşınızda. John Cleese, Graham Chapman, Terry Jones, Eric Idle, Terry Gilliam ve Michael Palin hayatın anlamını açıklamak üzere geri döndü. Haylaz Britonlar birbirinden farklı skeçlerle vücudun en önemli bölümlerinin görevleri,  savaşların şaşırtıcılığı, doğum mucizesi ve cennette bizi neler beklediğini anlatıyor. Araştırmacı Python ekibi için hiçbir şey kutsal değil. Onları gördükten sonra hayata bir daha asla aynı gözle bakmayacaksınız. Çok ilginç, samimi ve iyi bir komedi sizleri bekliyor.

1983 Cannes Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.

    
DVD Fiyatı:  12,99                                                                                          

DO THE RIGHT THING

 

 
Tür: Komedi
Süre: 120 dk.
Yapım Yılı: 1989

Yönetmen: Spike LeeOyuncular: Danny Aiello, Ossie Davis, Spike LeeSes: İngilizce
Altyazı: İngilizce, TürkçeEkran: 1.66:1
Ekstralar: Yok
DVD Barkod: 8697762810095
Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: Belli Değil
Yazın en sıcak günüydü. Ya hiçbir şey yapmayacak ya da ‘Bir Şeyler’ yapacaktınız. Ya da doğru olanı… 

New York, Brooklyn’de, yılın en sıcak günündeyiz. Mahallede geveze bir DJ’in yeteneklerini sergilediği bir radyo istasyonu ve Koreli bir çiftin işlettiği bakkal dükkanı dışındaki yegane hareket merkezi, bir beyazın işlettiği tek ticarethane olan pizzacıdır. Sal’ın Meşhur Pizzaları isimli dükkanda adamın birbirinden deli saçması iki oğlu ve bezgin siyahi Mookie çalışmaktadır.

Mookie’nin hayatında ise gereğinden fazla sorumluluk sahibi kızkardeşi Tina dışında, iki kankası, rap düşkünü sessiz Radio Raheem ve çabuk alevlenen mizacıyla Buggin' Out vardır. Buggin’ bir gün Sam’ın dükkanında asılı bir İtalyan asıllı Amerikalılar köşesinde neden hep beyazlar olduğunu gündeme getirip mahalle çapında eylem yapmaya kalkar. Hesaba uymayan şey ise, sinirlerin zaten gergin olduğu bu yılın en sıcak gününde olayların ne kadar kolay kontrolden çıkabileceğidir.

   
DVD Fiyatı:  12,99                                                                          
 

 

                          

MO’ BETTER BLUES

 

Tür: Dram/Müzikal

Süre: 130 dk.

Yapım Yılı: 1990

Yönetmen: Spike Lee
Oyuncular: Denzel Washington, Spike Lee, Wesley Snipes
Ses: İngilizce
Altyazı: İngilizce, Türkçe
Ekran: 1.78:1
Ekstralar: Fragmanlar
DVD Barkod: 8697762810118
Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: Belli Değil

 

 

 

Eğer Harlem yaşantısının tüm inceliklerini öğrenmek istiyorsanız bu filmi seyretmeniz şart. 

Çocukluğundan itibaren trompete aşık olan Bleek Gilliam, annesine rağmen tutkusunu sürdürür ve büyüyünce The Bleek Gilliam Quartet isimli kendi caz grubunu kurar. Grubun parlak ismi saksafoncu Shadow Henderson ile yaşadığı tatlı rekabet, menajeri Giant’ın gurupta istenmemesi gibi küçük şeyler grubun sonunu hazırlar.

 

Lee her filminde olduğu gibi bu yapımda da ırk kavramına bakışını gözler önüne seriyor. Harlem'in kötü taraflarının yanında iyi ve güzel yönlerini de filmine aktarıyor.

Filmin müziklerini Marsalis Quartet ve Terence Blanchard ortak yapmışlar. Parça kompozisyonları, Ornette Coleman, John Coltrane, Miles Davis, W.C. Handy, Christopher Martin, Raynard Miner, Charles Mingus'un çalışmalarından oluşuyor.

Öne çıkan önemli parçalar ise; Harlem Blues, Say Hey, Jazz Thing Again Never, Beneath The Underdog, Knocked Out The Box olmuştur.

 

Spike Lee yorumlamalarına uygun olarak gelişen Mo' Better Blues, karanlık Harlem yaşantısıyla birlikte orada yaşayan kişilerin alçakgönüllüğünü ve bütün zorluklara karşı yaşama sevinçlerini ortaya koyuyor.

 
  DVD Fiyatı:  12,99                                                                                          
  

DISCOVERY CHANNEL

FUTURE CARS / OTOMOBİLLERİN GELECEĞİ

 

Tür: Belgesel
Süre: 200 dk.
Yapım Yılı: 2007
Yönetmen: Rob Cohen
Sunucu: Levent Dönmez
Ses: İngilizce DD 2.0, Türkçe DD 2.0
Altyazı: Türkçe
Ekran: 1.85:1
Ekstralar: Discovery Channel Türkiye’de
DVD Barkod: 8697762810156
Lisans Sahibi: Discovery
Sınıflandırma: Belli Değil

DANIŞMAN: PROF. DR. H. ERTUĞRUL ARSLAN

4 bölümden oluşan belgesel izleyicileri sürücü koltuğuna oturtuyor ve bilinen otomobilleri yepyeni ve farklı bir bakışla tekrar yaratmayı amaçlıyor. 2030’a kadar uzanacak bu yolda, ileri teknolojilerle üretilecek şaşırtıcı araba modellerine tanık olacağız.

 Bölüm 1 - The Body / Gövde: ‘Gelecekteki arabalar neye benzeyecek?’ sorusuna cevap arayacak. Dünyanın en önemli tasarımcıları, ileri teknolojilerin, arabaların şekilleri üzerine nasıl etki edeceklerini tartışacaklar. General Motors’daki tasarım öğrencileri 2030 için kendi vizyonlarını yaratacaklar.                        Bölüm 2 - The Brain / Beyin: Geleceğin otomobilinin özüne odaklanacak. Bu bölüm hayatımızın en güçlü bilgisayarının arabamızın içinde yer almasıyla bize sunulacak sayısız olanaklarla dolu. Arabalar, kendiliğinden hareket edecek, ve diğer arabalarla iletişim kurabilecek. Yaşam kalitemizi yükseltmek için tasarlanan bu arabalar güvensiz koşullarda bile bizi güvence altına alacak. Bölüm 3 - The Fuel / Yakıt: Enerji kaygılarımızı yok edecek. Çok yakında ve daha uzak gelecekte mevcut olacak çok sayıda motorlu araç çeşidi sunacak. Sadece tek bir evrensel güç kaynağı olmayacak. Arabaların nasıl çalıştığı tamamen nerede yaşadığımız ve kullanım ihtiyaçlarımızın neyle ilgili olduğu gibi etkenlerle belirlenecek.  

Bölüm 4 - The Extremes / Aşırı Uçlar: Bu bölümde sınır tanımayacağız. Burada hayal gücü olacak ve arabaları kanatlandıracağız. Otomobiller hakkındaki kalıplaşmış sorulara yepyeni cevaplarla yaklaşacağız. Aşırı uçlar, yaratıcı fikirler, yaratıcı kişiler ve yaratıc arabalarla dolu 

 
DVD Fiyatı: 9,99                                                                                                                                                                                           
   

GHOST OF MAE NAK / MAE NAK’IN HAYALETİ

 
 
Tür: Gerilim

Süre: 102 dk.

Yapım Yılı: 2005

Yönetmen: Mark DuffieldOyuncular: Pataratida Pacharawirapong, Siwat ChotchaicharinSes: Tayca 5.1, Tayca 2.0, Türkçe DD 5.1, Türkçe DD 2.0

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.85:1Ekstralar: Pataratida Pacharawirapong ile Söyleşi- Kamera ArkasıDVD Barkod: 8697762810286

VCD Barkod: 8697762810293

Lisans Sahibi: Horizon

Sınıflandırma: Belli Değil

200 yılın ardından Mae Nak’ın soluğu hala ensenizde.

Tayland’ın en eski efsanesine göre ruh yaşarken ne kadar korkunç bir şekilde ölürse gazabı da o kadar şiddetli olur. Bu ruhlardan en zalimi de doğum yaparken hayatını kaybetmiş olan Mae Nak’tır. Onun ruhu ancak kocasını bulunca huzura erecektir; o zaman dek en büyük zevki yaşayanlara işkence etmektir.

Bankonglu yeni evli bir çift Mak ve Nak, eski ve terk edilmiş bir ev satın alırlar. Bu ev onların Mae Nak’la bağlantı kurmalarına neden olur. Ruh, onları kendilerine zarar vermek isteyenlere karşı korur. Ancak bu iyiliğine korkunç bir karşılık beklemektedir.

  
DVD Fiyatı: 19,99                                                                                           VCD Fiyatı: 9,99
   

WRISTCUTTERS / BİLEK KESENLER: BİR AŞK HİKAYESİ

 
Tür: Komedi/Dram

Süre: 88 dk.

Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Goran DukicOyuncular: Patrick Fugit, Shannyn Sossamon, Shea Wigham, Tom WaitsSes: İngilizce DD 5.1, İngilizce DD 2.0, Türkçe DD 5.1, Türkçe DD 2.0

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.85:1Ekstralar: Kamera Arkası, Çıkartılmış Sahneler, Hepsini Seyret, Erken Çirkin, Seni Ne Mutlu Eder?, Yalnız Çörek, Taksi Şoförü Hassan, Kuyruklu Kadınlar, Kneller Tavuğu Hipnotize Ediyor, Aşırı Doz, Zia Takside, Nanuk'un Ailesi, Mini Golf, Storyboard ve Film, Patrick Fugit'in Set Fotoğrafları, Fragmanlar

DVD Barkod: 8697762810262

VCD Barkod: 8697762810279

Lisans Sahibi: Mars

Sınıflandırma: +13 Yaş

 

Uçuk kaçık bir KOMEDİ, bir AŞK hikayesi, bir YOL filmi, fakat herkes ÖLÜ!

                                                             

Desiree’den ayrılan Zia, umutsuz bir haldedir ve üzüntüsünden bileklerini keserek intihar eder. Uyandığında kendini sadece intihar edenlerin yaşadığı garip bir ölüm sonrası dünyada bulur: Burası tuhaf bir yerdir; barlarda sadece Joy Division ve Nirvana gibi inithar etmiş elemanlara sahip grupların şarkıları çalınıyordur, renkler ise daha bir solgundur. Hayat aslında öteki taraftaki gibidir, sadece biraz daha kötü. Tesadüfen eski kız arkadaşının da intihar ettiğini öğrenen Zia, komik bir Rus rock şarkıcısı ve hata sonucu oraya düştüğünü savunan bir otostopçuyla Desiree’yi bulmak için hurda bir arabayla yola koyulur. Sundance büyük ödüllü Bilek Kesenler bir aşk hikayesi, özlemini çektiğiniz türden gerçek bir bağımsız kara mizah anlayışı, kafası karışık ve derinlikli karakterleri olan, kalbi büyük bir film.

 
 DVD Fiyatı:  19,99                                                                                          VCD Fiyatı: 9,99
                                               


Halil Güneşli

8 Mart 2009 08:41

Amerikan Gangster çok iyi bir proje

Cevap Yaz
Yandex.Metrica