İngiltere'den Kilit Filmine Davet posteri

Başrollerini MÜJDE AR, FÜSUN KOSTAK, NECMİ YAPICI, AYLA ALGAN, SERAP AKSOY, MUSTAFA ALABORA, MAHMUT CEVHER gibi ismlerin paylaştığı KİLİT sinema filminin yönetmeni Aslı Ceyda Kılıçkıran İngiltere'den davet aldı…

Sahneye çıkan ilk Müslüman Türk kadını olan AFİFE JALE'nin hikayesinin anlatıldığı film bir kadın hikayesi olmasının yanı sıra Türkiye'nin ilk "REENKARNASYON" sinema filmi özelliğini de taşıyor…

Uluslararası ödüllü genç sinema yönetmenimiz Ceyda Aslı Kılıçkıran, Türk Sineması'nın en genç kadın yönetmenlerinden biri olarak İngiltere'nin önemli dağıtım şirketlerinden biri olan Entain8Limited adlı firmadan aldığı davete 20-24 Haziran tarihleri arasında katılacağı Mardin Film Festivali sonrasında gidecek.

Türk kadınlarıyla ilgili çalışmalar yapan ve kadın filmi çeken tek Türk yönetmen Aslı Ceyda Kılıçkıran, kendisiyle irtibata geçen Entain8 Limited firmasının yetkilisi ve aynı zamanda kendisi gibi yapımcı ve yönetmen olan Paul Andrews ile Mardin Film Festivali sonrası "Kilit" sinema filmi ile ilgili görüşme yapacak.

İngiltere'de gösterilmesi planlanan "Kilit" sinema filmi ile ilgili bu gelişmenin heyecan verici olduğunu belirten genç yönetmen Aslı Ceyda Kılıçkıran, "Gerçekten çok heyecan verici gelişmeler bunlar. "Kilit" adlı filmim 2.Sinemardin Film Festivali'nde açılış filmi olacak. Ardından yine festivalde ve yine bir kadın filmi olan ve Duygu Asena'ya ithaf ettiğim "Geçerken Uğradım" adlı sinema filmim gösterilecek. Ardından İngiltere yolcusuyum ve filmimizin orada da izlenip beğeni toplaması beni çok mutlu etti. Şimdiden çok heyecanlıyım. Entain8Limited adlı şirket şu an halen BBC'ye dizi yapıyor ve daha önce The Lion King ve Notre Dame'in Kamburu gibi büyük projeleri gerçekleştirmiş bir şirket. Kilit filmimin yanı sıra yeni projem ile ilgili de kendileriyle görüşmek üzere Haziran sonunda İngiltere'ye gidiyorum ve çok heyecanlıyım" dedi.

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 08 Mart 2009 08:31:03

Türkiye adına olumlu bir gelişme

Yandex.Metrica