Kanal D Home Video Haziran Listesi posteri


 

RECEP İVEDİK

Tür: Komedi

Süre DVD: 102 dk.

Süre VCD: 107 dk.

Yapım Yılı: 2008

Yönetmen: Togan Gökbakar

Oyuncular: Şahan Gökbakar

Ses: Türkçe DD 5.1, Türkçe DD 2.0

Altyazı: İngilizce, Almanca

Ekran: 1.78:1

Ekstralar-Özel Kutu: Kamera Arkası, Fotoğraf Galerisi, Klip, Fragman, Diğer Fragmanlar

Ekstralar-Tekli Kutu: Fragman, Diğer Fragmanlar

DVD Barkod: 8697762810378

DVD Brakod-Özel: 8697762810392

VCD Barkod: 8697762810385

Lisans Sahibi: Aksoy

Sınıflandırma: +13 Yaş

Şahan Gökbakar’ın televizyon skeçleri için yarattığı ve çok sevilen karakteri “Recep İvedik” beyazperdeden sonra Haziran ayında Kanal D Home Video farkı ile DVD’de.

Şahan Gökbakar’ın hem senaryosunu yazdığı hem de başrolünü, Tuluğ Çizgen, Fatma Topbaş, Hakan Bilgin ve Nedim Doğan’la paylaştığı “Recep İvedik”, zengin ekstra ve içeriği ile DVD olarak evlere konuk oluyor.

Kısa sürede 4 milyon izleyiciyi geçen ve olumlu olumsuz pek çok eleştiriye hedef olan yılın en çok konuşulan filmi Recep İvedik, yolda bulduğu cüzdanı Antalya’ya sahibine götürmek üzere yola çıkan karakterin bu yolculuk sırasında başına gelen komik olayları anlatıyor. İşin içine bir de çocukluk aşkı ve onun aşırı korumacı annesi de girince kahkaha kaçınılmaz oluyor.

 

Yerli MR. Bean ya da Borat olarak nitelendirilen filmin DVD ekstralarında ise kamera arkası, çıkartılmış sahneler ve röportajlar yer alıyor.

 

DVD Fiyatı-Özel Kutu: 24,99 DVD Fiyatı: 19,99 VCD Fiyatı: 9,99

 

 

 

CHARLIE WILSON’S WAR / CHARLIE WILSON’IN SAVAŞI

Tür: Biyografi/Dram

Süre: 102 dk.

Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Mike Nichols

Oyuncular: Tom Hanks, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman

Ses: İngilizce 5.1 Surround, Almanca 5.1 Surround, Macarca 5.1 Surround

Altyazı: Türkçe, İngilizce, Almanca, Hollandaca, İbranice, Macarca

Ekran: 1.85:1 Geniş Ekran

Ekstralar: Kamera Arkası- Tom Hanks ve Julia Roberts’la yapılan özel röportajlarla, filmin çekim hikâyesine içeriden bir bakış yakalayın, Charlie Wilson Kimdir?- Gerçek Charlie Wilson’un hayat hikâyesini öğrenebileceğiniz, Charlie Wilson, Joane Hering, Tom Hanks, Aaron Sorkin ve Mike Nichols’la yapılan röportajlar.

DVD Barkod: 8697762809112

VCD Barkod: 8697762809129

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: +13/Şiddet

Oscar ödüllü Mike Nichols’ın yönettiği filmde 2 Oscar ödüllü Tom Hanks, Oscar ödüllü Julia Roberts, ve Oscar ödüllü Philip Seymour Hoffman gibi dev isimlerden oluşan bir kadro var.

Afganistan’daki Sovyet işgali sırasında komünizme karşı direnen örgütlere gizli yollardan silah ve finans desteği sağlayan Teksas’lı kongre üyesi Charlie Wilson’un ‘gerçek yaşam öyküsü’.

Charlie’nin yakın dostu ve sevgilisi Joanne Herring, Teksas’ın en zengin kadınlarından biridir ve aynı zamanda anti-komünisttir. Birlikte ABD’de geniş kapsamlı bir gizli operasyonunun en önemli isimleri olurlar. Pakistan’ın o dönemki Devlet Başkanı ve Genelkurmay Başkanının da katılımıyla gerçekleşen CIA operasyonuyla Rus işgali sona erer. Fakat Charlie Wilson Afganistan’a aktardığı büyük fonlarla ileriki yıllarda Taliban ve Usame Bin Ladin’in doğuşuna da yardımcı olduğu eleştirilerine de hedef olur.

Charlie Wilson’un Savaşı, George Crile’in yazdığı kitaptan Aaron Srkin tarafından sinemaya uyarlandı. En iyi film dahil beş dalda Altın Küre’ye aday gösterilen filmde, Philip Seymour Hoffman performansıyla en iyi erkek oyuncu dalında Oscar adayı oldu.

 

VCD Fiyatı: 10,99 DVD Fiyatı: 24,99

 

KLASİK KORKU FİLMLERİ KOLEKSİYONU

DRACULA / DRAKULA

Tür: Korku

Süre: 71 dk.

Yapım Yılı: 1931

Yönetmen: Tod Browning

Oyuncular: Bela Lugosi, Helen Chandler

Ses: İngilizce

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.33:1

Ekstralar: Dracula’ya Giden Yol, David J. Skal ile Özel Röportaj, Kronos Quartet Tarafından İcra Edilen, Philip Glass’ın Bestelediği Yeni Müzik, Yapım Fotoğrafları

DVD Barkod: 8697762810699

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: +13 Yaş

Drakula sadece türünün değil, tüm zamanların başyapıtlarından biri.

Her ne kadar Bram Stoker’ın bu klasik hikayesinin sayısız ekran versiyonu çekildiyse de, hiç biri 1931’de çekilen orjinal versiyonu kadar kalıcı olamadı. Carpathian dağlarının gölgeleri arasında uğursuzca yükselen Drakula şatosu, dağın eteklerinde yaşayan Transilvanya köylülerinin yüreklerini korkuyla doldurmaktadır.

Beyazperdenin en popüler vampiri Kont Drakula’yı canlandıran Bela Lugosi ile birlikte korku uzmanı yönetmen Tod Browning filmin ürkütücü ve korkunç havasını yaratmış.

 

DVD Fiyatı: 12,99

 

FRANKENSTEIN

Tür: Korku

Süre: 67 dk.

Yapım Yılı: 1931

Yönetmen: James Whale

Oyuncular: Colin Clive, Mae Clarke

Ses: İngilizce

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.33:1

Ekstralar: Frankenstein’ın Dosyaları, Rudy Behlmer ile Özel Röportaj, Frankenstein’ın Arşivi, Fragman

DVD Barkod: 8697762810712

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: Almadı

 

 

 

Boris Karloff pek çok kişinin bugüne kadar çekilmiş en iyi korku filmi olarak nitelendirdiği bu yapımda, beyaz ekranın en tanınan canavarını canlandırıyor.

Doktor Frankenstein (Colin Clive), yaşam ve ölümün kurallarıyla oynamaktan çekinmemektedir. Sonunda ceset parçalarını birleştirerek insan vücudunda bir canavar (Karloff) yaratmayı başarır.

Yönetmen James Whale hikayeyi Mary Shelly’nin romanından adapte etmiştir. Karloff’un büyük bir başarıyla betimlediği, bir kimliğe kavuşmak için çırpınan ve neredeyse izleyici de merhamet uyandıran karakter sayesinde, Frankenstein, sadece türünün değil tüm zamanların baş yapıtlarından biri olmuştur.

 

 

DVD Fiyatı: 12,99

 

FRANKENSTEIN MEETS THE WOLFMAN /

FRANKENSTEIN KURT ADAMA KARŞI

 

>Tür: Korku

Süre: 80 dk.

Yapım Yılı: 1943

Yönetmen: Roy William Neill

Oyuncular: Bela Lugosi, Lon Chaney Jr. Patrick Knowles

Ses: İngilizce

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.33:1

Ekstralar: Yok

DVD Barkod: 8697762810736

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: +7 Yaş/Korku/Gerilim

 

 

 

1940’ların bu muhteşem korku klasiğinde Bela Lugosi, Frankenstein’ın canavarını ve Lon Chaney Jr., lanetlenmiş Kurt Adamı canlandırıyor.

 

Yönetmen Roy William Neill’in, unutulmaz bir mücadeleyi anlattığı film, dakikası dakikasına uymayan, ürpertici bir hikayeyle başlıyor.

 

Mezardan çıkan Kurt Adam, üstündeki lanetten kurtulmaya çalışmaktadır. Sonunda çılgın bilim adamı Doktor Mannering’in (Patrick Knowles) yardımına muhtaç kalır.

 

Doktor Mannering hem Kurt Adamın lanetine son vereceğine hem de Kurt Adamın buz kütlesinden çıkardığı Frankenstein’ın yaratığını yok edeceğine söz verir.

 

 

DVD Fiyatı: 12,99

 

 

 

HOUSE OF FRANKENSTEIN / FRANKENSTEIN’IN EVİ

 

Tür: Korku

Süre: 67 dk.

Yapım Yılı: 1944

Yönetmen: Erle C. Kenton

Oyuncular: Boris Karloff, Lon Chaney Jr.

Ses: İngilizce

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.33:1

Ekstralar: Yok

DVD Barkod: 8697762810750

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: +7 Yaş/Korku/Gerilim

 

 

 

Çılgın bilimadamı Gustav Niemann (Boris Karloff) hapishaneden kaçar ve bir dizi korkunç olaylar döngüsünün yönetmeni olur.

 

İskeletinde saplı duran kazığı çıkartıp, Kont Drakula’yı (John Carradine) yeniden canlandırır ve ona, kendisini hapse atan adamı öldürmesini emreder.

 

Daha sonra Frankenstein’ın laboratuarının kalıntıları altında, Frankenstein’ın canavarının (Glenn Strange) ve Kurt Adamın (Lon Chaney Jr.) donmuş bedenlerini bulur.

 

Onları yeniden dirilttiğinde canavarlar kontrolden çıkar ve onu su dolu bir mezara gönderirler.

 

DVD Fiyatı: 12,99

 

 

A COUNTESS FROM HONG KONG /

HONG KONG’LU KONTES

 

Tür: Romantik Komedi

Süre: 104 dk.

Yapım Yılı: 1967

Yönetmen: Charles Chaplin

Oyuncular: Marlon Brando, Sophia Loren

Ses: İngilizce

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.85:1

Ekstralar: Fragman, Diğer Fragmanlar

DVD Barkod: 8697762810798

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: Almadı

 

 

Yarattığı ünlü "Şarlo" (Charlot) karakteri ile özdeşleşen usta oyuncu ve yönetmen Charles Chaplin Hong Kong’lu Kontes filminin yönetmeni ve senaryo yazarı. 20. yüzyılın en önemli sinema oyuncusu olarak gösterilen Oscarlı aktör Marlon Brando ve sinema tarihinin en güzel aktristleri arasında yer alan Oscarlı Sophia Loren bu unutulmaz romantik komedinin başrollerinde.

 

Amerikalı politikacı Ogen Mears (Marlon Brando), Hong Kong'dan Hawaii'ye uzanan iş gezisi sırasında Hong Kong'da Rus Kontesi Natascha (Sophia Loren) ile tanışır. Mears kontese aşık olur fakat Hawaii'de onu bekleyen bir karısı vardır ve boşanması gelecek seçimler için hayırlı olmayacaktır.

 

 

DVD Fiyatı: 9,99

 

 

 

CHARADE / ÖLDÜREN ŞÜPHE

 

Tür: Romantik/Komedi/Macera

Süre: 109 dk.

Yapım Yılı: 1963

Yönetmen: Stanley Donen

Oyuncular: Cary Grant, Audrey Hepburn

Ses: İngilizce

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.85:1

Ekstralar: Fragman, Diğer Fragmanlar

DVD Barkod: 8697762810774

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: Almadı

 

 

 

Kayak tatiline giden Regina (Audrey Hepburn) Paris’e döndüğünde kocasından boşanmak ister. Fakat kocasının sahip oldukları her şeyi nakde çevirdikten sonra öldürüldüğünü öğrenir. Para kayıptır.

 

CIA Regina’nın kocası Charles’ı 2. Dünya Savaşı Nazilerden sırasında büyük miktarda altın çaldığı için aramaktadır. Fakat Regina paranın nerede olduğunu bilmemektedir.

 

Tatil sırasında tanıştığı Peter (Cary Grant) Regina’yı ziyaret eder. Charles’ın eski ortakları tarafından da rahatsız edilen Regina’ya yardım teklifinde bulunur. Fakat hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

 

 

DVD Fiyatı: 9,99

 

 

PARANOID PARK

Tür: Dram

Süre: 81 dk.

Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Gus Van Sant

Oyuncular: Gabe Nevins, Daniel Liu

Ses: İngilizce DD 5.1, İngilizce DD 2.0, Türkçe DD 2.0

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.78:1

Ekstralar: Kamera Arkası, Fragman, Diğer Fragmanlar

DVD Barkod: 8697762810637

VCD Barkod: 8697762810644

Lisans Sahibi: Barbar

Sınıflandırma: Almadı

 

 

 

Portland’daki kaykaycıların uğrak yeri Paranoid Park’tan adını alan filmde usta yönetmen Gus van Sant, Amerikan liselerini saran şiddet sorununa eğildiği 2003 tarihli sansasyonel filmi “Fil”in ardından bir kez daha ergenlerin dünyasına giriyor. Film, ergenlik çağındaki kaykaycı Alex’in bir gece kaza sonucu bir güvenlik görevlisini öldürmesi ve bu konuda ağzını açmamaya karar vermesi üzerine gelişen olayları konu ediniyor. Filmin oyuncularını myspace’te açtığı bir yarışmayla amatör gençler arasından seçen yönetmen, ergenlik çağının buhranlarına çeşitli yönlerden bakmayı ihmal etmiyor.


Blake Nelson’ın aynı adlı romanından uyarlanan “Paranoid Park2007 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarıştı ve 60’ıncı Yıldönümü Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

 

 

 

 

DVD Fiyatı: 16,99 VCD Fiyatı: 9,99

 

 

 

 

INNOCENCE / MASUMİYET

Tür: Dram

Süre DVD: 115 dk.

Süre VCD: 120 dk.

Yapım Yılı: 2004

Yönetmen: Lucile Hadzihalilovic

Oyuncular: Zoe Auclair, Berangere Haubruge, Lea Bridarolli, Marion Cotillard

Ses: Fransızca DD 5.1, Fransızca DD 2.0, Türkçe DD 5.1, Türkçe DD 2.0

Altyazı: Türkçe

Ekran: 2.35:1

Ekstralar: Yönetmenle söyleşi, Oyuncu Zoe Auclair'den filmin açıklaması

DVD Barkod: 8697762810675

VCD Barkod: 8697762810682

Lisans Sahibi: Barbar

Sınıflandırma: +13 Yaş

 

 

2004 San Sebastian 'En İyi Yeni Yönetmen' ödülünü alan filmde 2007 yılında en iyi kadın oyuncu dalında Akademi ödülü almış Marion Cotillard yer alıyor.

 

Film genç kızların masumiyetlerini kaybedip yetişkinliğe geçişini konu alıyor. Ormanın içinde gözlerden uzak bir okula tabut içinde yeni gelen altı yaşındaki Iris'in, gizemli ortama uyum sağlaması ve okulun sırrını çözmesi dingin bir dille anlatılıyor.

 

 

 

DVD Fiyatı: 16,99 VCD Fiyatı: 9,99

 

 

 

 

DISCOVERY CHANNEL

EXTREME ENGINEERING SEASON 2 /

MÜHENDİSLİK HARİKALARI 2. SEZON

 

Tür: Belgesel

Süre: 157 dk.

Yapım Yılı: 2004

Yönetmen: Rebecca Graham, Peter Frumkin

Sunucu: Levent Dönmez / Nick Schatzki

Ses: İngilizce DD 2.0, Türkçe DD 2.0

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.85:1

Ekstralar: Yok

DVD Barkod: 8697762810835

Lisans Sahibi: Discovery

Sınıflandırma: Almadı

 

 

 

DANIŞMAN : YARD. DOÇ. DR. PINAR ÖZDEMİR

Devrinin ve günümüzün mühendislik harikaları tüm yapım sırlarıyla karşınızda.

İşte ilk üç bölüm:

TURNING TORSO (DÖNEN GÖVDE)

Malmö, İsveç’te yer alan Turning Torso, İspanyol mimar Santiago Calatrava tarafından tasarlanmış ve resmi açılışı 27 Ağustos 2005 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Esin kaynağı, Calatvara’nın insan gövdesinin kendi ekseni etrafında dönüşünden esinlenerek yaptığı ve "Turning Torso" (Dönen Gövde) adını verdiği heykeldir. 54 kattan oluşan gökdelenin yüksekliği 190 metreye ulaşmaktadır.

 

VENICE FLOOD GATES (VENEDİK DALGAKIRANLARI)

Eylül 2003'te, Venedik’in 45 km. uzunluktaki kanallarında, yükselen suların eski mimariye zarar vermemesi için çalışmalar başlatıldı.

Birinci aşamada, lagunun yatağından çıkarılan 3.8 milyon metreküp çamur yerine 79 çelik dalgakıranın inşası için sağlam temel oluşturacak 9 milyon ton kaya ve beton konuldu. Her biri bir futbol sahasından daha büyük ve ağırlık olarak da 300 tondan fazla.

 

CONTAINER SHIPS (KONTEYNER GEMİLERİ)

10.000 sene önce ilk geminin inşasından bu yana, deniz ulaşımı ticaretin başlıca yolu olarak benimsenmiştir. Dünyanın çeşitli yerlerine gönderilen kargolar 12 metre uzunluğunda ve 4 metre yüksekliğinde çelik konteynerler içinde taşınmaktadır. 4.000 adet konteyner taşıma kapasitesine sahip bu gemiler bilinen en büyük araçlardır.

 

DVD Fiyatı: 9,99

 

 

 

 

Son Yorumlar

Yandex.Metrica