İstanbul ‘bağımsız’ festivale hazır posteri Festivalin tanıtımı için AFM Fitaş Sineması’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan AFM Sinemaları Genel Müdürü Mehmet Altıoklar, festivali, sinema kültürünün gelişmesini desteklemek ve çeşitlilik sunabilmek amacıyla geçen yıl ilk kez düzenlediklerini hatırlattı. Bir amaçlarının da İstanbul’un uluslararası bir kültür-sanat merkezine dönüşmesine katkıda bulunabilmek olduğunu anlatan Altıoklar, “Geçen yıl ilk kez düzenlediğimiz festival, büyük ilgi gördü. 30 bin kişi izledi. Bu yıl 40 bin kişiyi hedefliyoruz” dedi.
       
YENİ BÖLÜMLER EKLENDİ
       ‘!f İstanbul’un özenle seçilmiş filmlerin yer aldığı bir festival olduğunu kaydeden Altıoklar, festivalde sinema sektörünün gitmekte olduğu yönün altını çizmek istediklerini de vurguladı. Altıoklar, festivale bu yıl, ‘Dijital Dürbün’, ‘Made in Japan’ ve ‘Politik !f’ olmak üzere üç yeni bölüm eklediklerini sözlerine ekledi.
       Festival Koordinatörü Pelin Turgut da, ‘Hit Filmler’ bölümünün festivalin belkemiğini oluşturduğunu belirterek, bu kuşakta ünlü yönetmen David Crononberg’in Cannes Festivali’nde büyük ilgi gören ‘Spider’ adlı son filminin ilk kez gösterileceğini ifade etti.
       Turgut, “Politik !f’ başlığı altında 11 Eylül’ü yaşayan New Yorklular’ın o dönemde amatör kameralarla çektikleri çarpıcı görüntülerden oluşan ‘Eylül’de 7 Gün’ adlı filmin, ‘Gökkuşağı’ bölümünde de gay ve lezbiyen kültürünün örneklerinin yer aldığı filmlerin gösterileceğini anlattı.
       
6 BÖLÜM 40 FİLM
       Toplam 40 filmin sunulacağı ‘!f İstanbul Festivali’nin gösterimleri, AFM Beyoğlu Fitaş Sinemaları’nın 1 ve 2. salonlarında yapılacak. ‘Hit Filmler’, ‘Made İn Japan’, ‘Dijital Dürbün’, ‘Politik !f’, ‘Nöbetçi Sinema’ ve ‘Gökkuşağı Filmleri’ adlarıyla 6 bölümden oluşan festivalin biletleri, 7 Ocak 2003 tarihinden itibaren satışa sunulacak. Kaynak : www.ntvmsnbc.com

Son Yorumlar

Yandex.Metrica