Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tuncel Kurtiz'e İtalya'dan Sanat Ödülü

20 Haziran 2008 00:00
İtalya'nın Sicilya bölgesinde bu sene 15-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan “Taormina Film Festival”inde Tuncel Kurtiz'e festivalin en önemli ödüllü olan “Taormina Sanat Ödülü” verilecek.
 
Bu yıl 54’üncüsü düzenlenecek olan geleneksel “Taormina Film Festival”i ünlü oyuncu Tuncay Kurtiz’e festivalin en önemli ödüllerinden biri olan “Taormina Sanat Ödülü” verilecek. Geleneksel olarak devam eden film festivalinde daha önce Al Pacino, Robert Redford, Hugh Grant, Marilyn Monroe, Jodie Foster, Dustan Hoffman, Audrey Hepburn gibi çok ünlü oyuncuların yanı sıra Steven Spielberg, Pedro Almadovar, Akire Kurosowa ve Ferzan Özpetek gibi birçok başarılı yönetmenin de ödül aldı. 2003 yılında ülkemizi bu çok önemli fest,valde temsil etme fırsatı bulan Ferzan Özpetek'ten sonra bir Türk daha damgasını vurmaya hazırlanıyor.
 
Amerika'nın en çok satan sinema dergileri Variety ve The Hollywood Reporter dergilerindeki kritiklerde de başarıları uluslararası duyulan ünlü oyuncu Tuncay Kurtiz, “Mahabharata” ve en son Fatih Akın'ın filmi “Yaşamın Kıyısı”ndaki rolüyle dikkat çekmişti.
 
20 Haziran Cuma günü yapılacak olan Türk gecesinde Kurtiz'in oyunculuk kariyerindeki başarısını kutlamak üzere İtalyan seyircisi bu sanat ödülünü kendisine verme şansını bulacak.


Halil Güneşli

8 Mart 2009 08:21

Tuncel Kurtiz bu ödülü sonuna kadar hak etmişti

Cevap Yaz
Yandex.Metrica