Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Destere Geliyor

22 Haziran 2008 00:00
"Kutsal Damacana"nın yapımcısı Şenol Zencir, izleyenlerin tüylerini diken diken eden, üç devam filmi çekilen  "Testere"nin (Saw) yerli versiyonu için 7 Temmuz'da çekimlere başlayacaklarını söyledi. Lemanyak dergisindeki "Robinson Crusoe & Cuma"nın çizeri Gürcan Yurt'un senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini üstleneceği filmde, 'H'leri söyleyemediği için adları 'H' ile başlayan (Hamza, Hamdi gibi) insanları işkenceden geçirerek öldüren Trakyalı bir seri katilin maceraları anlatılacak.

Oyuncu kadrosu açıklanmayan filmde, Beyazıt Öztürk'ün başrolü oynaması bekleniyor. Hatta Beyaz'ın 'H'leri söyleyemeyen Trakyalı Hüsmen Dayı tiplemesine yakın bir karakter canlandıracağı söyleniyor. İşkence sahnelerinin köy ahırlarında çekileceği "Destere"nin mizah dilini, orijinal filmdeki meşhur ses kaydının ti'ye alan şu sözler özetlemeye yetiyor: "Selamünaleyküm. Ayrettin'len Ayati. Nabüünüz la. Oynayacağım sizinle bir oyun, yani üldürecegim bugün ikinizden birini."
Destere'yi 'H'leri söyleyemeyen Trakyalı Hüsmen Dayı skeçleriyle tanınan Beyazıt Öztürk'ün canlandırması bekleniyor.


Halil Güneşli

8 Mart 2009 08:20

Destere projesini izledim gerçekten çok komikti ama anlayamadığım şey, insanlar destereyi izlemedim yorumlar yapıyor, bu beni çok üzüyor, gidin seyredin ondan sonra beğenin, beğenmeyin yada yorum yapın

Cevap Yaz
Yandex.Metrica