Kanal D Home Video Haziran Son DVD Listesi posteri


  

ZEYNEP’İN SEKİZ GÜNÜ

Tür: Dram
Süre DVD: 124 dk.

Süre VCD: 130 dk.

Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Cemal Şan
Oyuncular: Fadik Sevin Atasoy, Mustafa Üstündağ, A. Mümtaz Taylan, Cengiz Sezici, Uğur ÇavuşoğluSes: Türkçe 5.1, Türkçe 2.0
Altyazı: İngilizce, Almanca
Ekran: 1.33:1

Ekstralar: Kamera Arkası, Fotoğraf Galerisi,  Fragman, Diğer Fragmanlar

DVD Barkod: 8697762811016
VCD Barkod: 8697762811023

Lisans Sahibi: Avşar

Sınıflandırma: +13/CinsellikHer bireyin kendi içine kapandığı, kendini koruyabilmek için kapılarını dışarıya kapattığı, bu steril ve izole çağda tutunacak bir tek AŞK vardır. Fakat aşk da geldiği gibi gidebilir.


Cemal Şan’ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği “Zeynep’in Sekiz Günü”  adlı sinema filminde; bu izole dünyada kendine steril bir dünya kurmuş, obsesiflik seviyesinde düzenli bir hayat süren Zeynep’in (Fadik Sevin Atasoy) yaşadıkları ele alınıyor. Zeynep kendisine ait bir dünyası olan, kapılarını dışarıya tamamen kapatmış, ve asosyal bir kızdır. Sabah kahvaltısında yediklerinden otobüste oturduğu yere kadar hayatında hiç bir şeyi değiştirmez. Tek başına yaşadığı her günü birbirinin aynıdır. Bir akşam barda tek başına otururken bara gelen ve kendini müziğin ritmine bırakıp içinden geldiği gibi dans eden Ali (Mustafa Üstündağ) adında bir gençle tanışır. Aşık olur. Ve tüm dengeleri alt üst olur.

   
DVD Fiyatı:  19,99                                                                                                                 VCD Fiyatı: 9,99

ROMULUS MY FATHER / BABAM ROMULUS

Tür: DramSüre DVD:100 dk.

Süre VCD:105 dk.

Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Richard Roxburgh
Oyuncular: Eric Bana, Franka Potente
Ses: İngilizce DD 5.1, İngilizce DD 2.0, Türkçe DD 5.1, Türkçe DD 2.0
Altyazı: Türkçe
Ekran DVD: 1.85:1
Ekran VCD: 1.33:1

Ekstralar: Kamera Arkası, Çıkartılmış Sahneler, Storyboard, Fragmanlar

DVD Barkod: 8697762811030
VCD Barkod: 8697762811047

Lisans Sahibi: Pinema

Sınıflandırma:+ 7 Yaş/Çocukların Ruh-Beden Sağlığını Etkileyebilir


 

Babayla oğul arasındaki güçlü bağı göklere çıkaran imkansız bir sevginin hikayesi.

Yönetmen Richard Roxburgh tarafından 7 yılı aşkın bir sürede geliştirilen Babam Romulus beyazperdeye şair ve oyun yazarı Nick Drake tarafından uyarlandı.

 

Babam Romulus, Raimond Gaita’nın beğeni toplayan anılarına dayanıyor. Romulus ve güzel karısı Christina’nın oğulları Raimond’u yetiştirme konusunda karşılaştıkları zorluk ve çekişmelerin hikayesi.


1950’li yıllarda geçen hikayede Raimond ailesi ile birlikte Almanya'dan Avusturalya'ya taşınır. Son derece ahlaklı babasının, yürek parçalayıcı yokluğu ve ilgisizliğinin deneyimini yaşayan Raimond aynı zamanda depresif annesini dengede tutmaya çalışan küçük bir çocuktur.

  
DVD Fiyatı:  19,99                                                                                                                 VCD Fiyatı: 9,99

CRAZY EIGHTS / GEÇMİŞİN İZLERİ

- KANAL D KORKU KUŞAĞI -

Tür: Korku

Süre: 77 dk.

Yapım Yılı: 2006

Yönetmen: James K. Jones
Oyuncular: Dina Meyer, George Newbern
Ses: İngilizce DD 5.1, Türkçe DD 5.1, Türkçe DD 2.0
Altyazı: Türkçe
Ekran: 2.35:1

Ekstralar: 2.35:1

DVD Barkod: 8697762811054

Lisans Sahibi: Kamera

Sınıflandırma: +13/Şiddet

 


 Bu evde sırlar açığa çıkmaz.Sonsuza dek gizli tutulur.

Altı çocukluk arkadaşı eski bir dostlarının cenzesinde yeniden bir araya gelirler. Arkadaşlarının evinde bir harita bulurlar. Merhum arkadaşlarının isteği üzerine bu harita onları uzun süredir unutlumuş bir zaman kapsülüne götürecektir. Keşfettikleri şey bilinç altına attıkları çocukluk dönemlerine ait travmaları yeniden canlandıracaktır. Çocukluk dönemlerine ait uzun süredir terk edilmiş ev onları uzun bir yolculuğa çıkartacaktır. Korkunç bir sır ve gizemli bir ölüm kaderlerini yönlendirecektir. 

   
DVD Fiyatı:  19,99                                                                                                                 VCD Fiyatı: 9,99

MARNIE / HIRSIZ KIZ

-THE HITCHCOCK COLLECTION-

Tür: Romantik/Gerilim

Süre: 125 dk.

Yapım Yılı: 1964

Yönetmen: Alfred Hitchcock
Oyuncular: Tippi Hedren, Martin Gabel, Sean ConnerySes: İngilizce, Türkçe
Altyazı: Türkçe, İngilizce
Ekran: 1.33:1

Ekstralar: Kamera Arkası, Yapım Fotoğrafları, Fragman, Diğer Fragmanlar

DVD Barkod: 8697762811108

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: Almadı “Marnie- Hırsız Kız”, tipik Hitchcock sarışınlarından biri olan (ve ayrıca Melanie Griffith’in de annesi) Tippi Hedren için özel bir armağan gibidir. Hitchcock bu filmde “Kuşlar”la üne kavuşturduğu Hedren’e dört başı mamur bir rol verir: Geçmişindeki karanlık olaylar nedeniyle kişilik bozulmasına uğramış ve bu yüzden kleptoman  ve de ‘frijid’ olmuş bir genç kadın...Hedren de bu rolü gayet iyi biçimde oynar: yanı başında kendisine aşık olup onu iyileştirmeye çabalayan, geleceğin James Bond’u Sean Connery olduğu halde.

Ve film, Hitchcock’un tıpkı “Spellbound- Öldüren Hatıralar”da olduğu gibi, psikanalize ve psikiyatrlara özel bir yer ve önem verdiği birkaç filminden biri olarak da dikkate değer.

 

Atilla Dorsay

    
 DVD Fiyatı:  12,99                                                                                                                 
 
 

AMAZING JOURNEY: THE STORY OF THE WHO

Tür: Belgesel
Süre -Disk 1-: 120 dk.

Süre -Disk 2-: 117 dk.

Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Paul Crowder, Murray Lerner, Parris Patton
Oyuncular: -
Ses: İngilizce DD 5.1

Altyazı –Disk 1-: Almanca, Rusça, Arapça, Hırvatça, Çekçe, Yunanca, İbranice, Macarca, Polonyaca, Romence, Türkçe, Slovenyaca, Ukraynaca

Altyazı –Disk 2-: Almanca, Rusça, Arapça, Hırvatça, Çekçe, Yunanca, İbranice, Macarca, Polonyaca, Romence, Türkçe, Slovenyaca, Ukraynaca, Fransızca, Hollandaca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Danca, Fince, İzlandaca, Norveççe, İsveççe


Ekran:
1.85:1

Ekstralar: -

DVD Barkod: 8697762811092

Lisans Sahibi: Universal

Sınıflandırma: Almadı

AMAZING JOURNEY-Disk 1- ve SIX QUICK ONES-Disk 2-, The Who grubunun öyküsünü derinlemesine inceleyen altı bölümden oluşuyor. Grubun bir araya gelmesi, geçmişinden hiç görülmemiş kareler, grup üyeleriyle röportajlar ve önemli müzikal tanıkları içeren film The Who’nun kendine özgü yanını ortaya koyuyor.

 Roger, John, Pete, Keith- Her bir grup üyesinin müzikal yeteneği üzerine dört ayrı kısa film. 

• “Who Art You?” - Ealing Art School, modern bakıştan Pop Art akımına kadar, The Who’nun müzikal olduğu kadar görsel bir grup olduğunu ortaya koyuyor.

• “Who’s Back”- Efsanevi yönetmen D. A. Pennebaker (MONTEREY POP, DON’T LOOK BACK) 2003 yılında The Who’yu Real Good Looking Boy adlı hit parçalarını stüdyoda kaydederken görüntüledi.

 BONUSLAR

• THE SCRAPBOOK - Çıkartılmış sahneler: The Who’nun hikayesi, 1979’daki trajik Cincinnati konseri, hukuki savaş, Pete Townshend’in Won’t Get Fooled Again’i yazma öyküsü ve daha fazlası.

• THE HIGH NUMBERS AT THE RAILWAY HOTEL- Menajerleri Chris Stamp ve Kit Lambert tarafından 1964 yılında çekilen Railway Hotel performansı. Daha sonradan The High Numbers adını alan bu konser The Who’nun filme alınan en eski performansı.

 
DVD Fiyatı:  16,99                                                                                                                 

ELIZABETH I

&

ELIZABETH THE GOLDEN AGE / ELIZABETH: ALTIN ÇAĞ


 

ELIZABETH I

Tür: Biyografi
Süre DVD: 115 dk.
Yapım Yılı: 1998
Yönetmen: Shekhar Kapur
Oyuncular: Cate Blanchett, Geoffrey Rush, Cristopher Eccleston
Ses: İngilizce 5.1 Surround, Almanca 5.1 Surround, Macarca 5.1 Surround
Altyazı: İngilizce, Türkçe, Almanca, Macarca
Ekran: 1.85:1
Ekstralar: Elizabeth :  The Golden Age’e Gizli Bir Bakış, Kamera Arkası, Fragman, Fotoğraf Galerisi, Yönetmen Shekhar Kapur’un Yorumuyla Filmi İzle
Lisans Sahibi: Universal
Sınıflandırma: Şiddet/Cinsellik/+13 Yaş 


ELIZABETH THE GOLDEN AGE / ELIZABETH: ALTIN ÇAĞ

Süre DVD: 110 dk
.Süre VCD: 117 dk.
Yapım Yılı: 2007
Oyuncular: Cate Blanchett, Geoffrey Rush, Clive Owen
Ekran DVD: 1.85:1
Ekran VCD: 1.33:1
Ekstralar: Kamera Arkası, Silinmiş Sahneler, Elizabeth’in Dünyasından, Donanmanın Yapımı,Kuleler, Saray Halkı ve Katedrallerle İlgili, Röpörtajlar, Yönetmen Yorumu
Sınıflandırma: Şiddet/7 Yaş

 
DVD Barkod-Elizabeth 1:
  8697762811115
DVD Barkod- Dış Kutu   :  8697762811122
En İyi Film Dahil7 OSCAR© ADAYLIĞI 

1558 yılı İngiltere’si… Genç, tutkulu Elizabeth Tudor (Oscar© ödüllü Cate Blanchett*) kanlı taht kavgaları sırasında, henüz 25 yaşındayken iktidara gelir. Sarayda yanında danışmanları Sir William Cecil (Oscar© ödüllü Richard Attenbogough**) ve Walsingham (Oscar© ödüllü Geoffrey Rush*)  ona aşık olan Leicester Kont’u (Joseph Flennes) ve Norfolk Dükü (Christopher Eccleston) bulunmaktadır.

Kendine verilen tavsiyeleri iyi değerlendirmek zorunda olan Kraliçe artık hayatını ve tahtını korumak için kişisel çıkarları bir kenara bırakmalı, ülkesi uğruna aşkını feda etmelidir.

Kraliçenin dramatik portresini ele alan Akademi ödüllü bu film Elizabeth’in masum bir genç kadınken taç giymesini ve İngiltere’de “Bakire Kraliçe” olarak isim yapmasını görkemli bir şekilde anlatıyor.

  
DVD Fiyatı:  36,99                                                                                                                 

VERSE LE SUD / GÜNEYE DOĞRU 

Tür: DramSüre DVD: 103 dk.
Süre VCD: 107 dk.

Yapım Yılı: 2005

Yönetmen: Laurent Cantet
Oyuncular: Charlotte Rampling, Karen Young, Louise Portal, Menothy CesarSes: Fransızca, Türkçe

Altyazı: Türkçe

Ekran: 1.78:1
Ekstralar: Diğer Fragmanlar

DVD Barkod:  8697762810651

VCD Barkod:  8697762810668
Lisans Sahibi: Mars
Sınıflandırma: Almadı
Venedik Film Festivali Marcello Mastroianni Ödülü
 

Film 1970’ler sonunda Haiti’de geçiyor. Kendi ülkelerinde yalnız, terkedilmiş, erkekler tarafından ihmal edilmiş orta yaşlardaki Kuzey Amerikalı kadınlar Ellen, Brenda ve Sue, Haiti’de yerli erkeklere para ödeyerek dünyevi isteklerine çekinmeden teslim olmaktadırlar. Ellen Boston’da Fransız edebiyatı profesörüdür, Brenda Savannah’da yaşayan ve tatmin edilememiş bir eş, Sue ise Kanadalı bir işçidir. Eden’in ikinci bahçesinde bu üç kadın ne çevredekilerin fakirliğiyle ne de Baby Doc’un diktatör rejimiyle ilgilenmektedir. Sorun şudur ki bu 3 kadından ikisi tek bir adama Legba’ya ilgi duyarlar.

    
DVD Fiyatı:  16,99                                                                                                                 VCD Fiyatı: 9,99

SILK / İPEK

Tür: Dram

Süre: 108 dk.

Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Francois Girard
Oyuncular: Michael Pitt, Keira Knightley, Kojı Yakusho
Ses: Türkçe DD 5.1, Türkçe DD 2.0, İngilizce DD 5.1, İngilizce DD 2.0
Altyazı: Türkçe, İngilizce
Ekran: 2.35:1

Ekstralar: Fragmanlar

DVD Barkod: 8697762811139
VCD Barkod: 8697762811146

Lisans Sahibi: D Yapım/NewLine

Sınıflandırma: +13 Yaş  Farklı dünyaların ayırdığı iki insan aşklarını sürdürebilir mi? 

Kırmızı keman’ın yönetmeninden, Silk.

 İtalyan yazar Alessandro Baricco’nun çok satan romanından uyarlanan Silk, 19. yüzyıl Fransa ve Japonya’sında geçen etkileyici bir hikâye. İpekböceği kaçakçısı Hervé Joncour, Avrupa’daki ipekböceklerinin bir hastalıktan dolayı yok olmaya yüz tutması nedeniyle sağlıklı yumurtalar bulmak için Japonya’ya gider. Sadık karısı Hélène, Fransa’da Hervé’nin dönüşünü bekler; fakat Hervé Japonya’da bir baronun metresine âşık olur.19. yüzyıl atmosferini başarıyla yansıtan bu dönem filmi, romantik film türünde çok iyi bir örnek sunup aynı zamanda kültürler arası farklılıkların da izini sürüyor. 
DVD Fiyatı:  19,99                                                                                                                 VCD Fiyatı: 9,99
  

Son Yorumlar

Yandex.Metrica