Bu Dizi Herkesi Şaşırtacak posteri

Mustafa Şevki Doğan'ın yönetmenliğini üstlendiği dizide, Burak Özçivit, Selim Güngören ve Gülden Dudarık başrolleri paylaşıyor. Burak Özçivit, diziyle ilgili Hürriyet'ten Büşra Bozok'a konuştu:

Öncelikle dizinin konusundan biraz bahseder misiniz?

- Bizim dizimiz iki tane efenin arasında geçiyor. Halil Efe, Muğla’nın Beşparmak köyünde çiftçilik yapıyor. Murat ve Güven isimli ikiz oğulları var. Onları İstanbul’da okutan Halil Efe’nin tek arzusu, oğullarının iyi birer ziraat mühendisi olarak köye dönmeleri ve işlerin başına geçmeleri. Ama çocukların asıl derdi müzisyen olmak. Bunun için de arkadaşları Alp, Ersoy ve Cem’le birlikte bir grup kurarlar. Ancak Halil Efe, çocukların iki senedir devamsızlıktan kaldığını öğrenir ve Murat ile Güven’i önüne katarak köyün yolunu tutar. Şehir hayatına alışmış ikizleri köyde birçok trajikomik olay bekliyor.

Siz hangi karakteri canlandırıyorsunuz?

- Ben Güven’i canlandırıyorum, çok asi bir karakter. Kardeşim Murat daha duygusal, daha efendi. Ben ona göre daha serseriyim. Biz ayrı yumurta ikiziyiz. Birimiz sarışın birimiz esmer...

Efe’nin çocuğu olmak zor galiba...

- Evet, bayağı zor. Diğer efenin ise üç kızı var.

Normal hayatta da asi misiniz?

- Tam tersine normal hayatta çok sakin biriyim. Olayları inceleyen inceledikten sonra konuşan ve tartışan biriyim. Dizide canlandırdığım Güven karakteriyle aramızda pek fazla ortak yön yok.

Peki, rock müzikle aranız nasıl?

- Evet, dizide bayağı rock’çı oldum ama normal hayatta müzikle hiç alakam yoktur. Rock müziğini sadece severek dinlerim.

Baba Ocağının senaryosu sanki eski Türk filmlerine benziyor değil mi?

- Kadir İnanır, Müjdat Gezen, Tarık Akan’ın buna benzer filmleri vardı. Tabii o filmler farklı koşullarda çekilmişti, farklı özelliklere sahipler. Biz o filmlerdeki dürüst, yalın dili yakalamaya çalışacağız. Sulu komediyle işimiz yok. Bu dizi herkesi şaşırtacak. Öykü çok iyi, oyuncu kadrosu harika. Yönetmenimiz fark yaratmayı seviyor.

Oynamak istediğiniz başka karakter var mı?

- Hiçbir zaman komedi düşünmedim. Sadece bu işe başlarken farklı işler yapmayı arzuluyordum. Bir karakteri tutturup onun arkasından gitmek istemiyorum. "Zoraki Koca" komediydi ama bu çok farklı bir dizi... "Zoraki Koca"daki Ömer karakteri çok kaypaktı ama "Baba Ocağı"ndaki Güven hiç böyle değil. O yüzden kabul ettim bu işi. Daha ağır rolleri oynamak istiyorum. Açıkçası oyunculuk dersi almadım, setlerde pişiyorum. Hedeflerim ise çok farklı.

O zaman biraz hedeflerinizden bahseder misiniz?

- Benim hedefim daha oturaklı ve ağır işler. Dönem dizilerini ve filmlerini çok seviyorum. Mesela bir kabadayıyı oynayacaksam onun da dönem kabadayısı olmasını isterim. Esmerim ve daha sert suratım var... Çok yeni olduğum için bunlar benim için ileriye dönük projeler. Esmer olan herkes eline silah alıp sert rol yapıyordu. Ben daha farklı bir taktikle sahaya çıktım, önce komedi dizilerinde rol aldım. Bu iş plan işi. Bir nevi boşluğu doldurdum çünkü romantik-komedi yapan fazla oyuncu yok.

’Oyuncu oldum’ diyebilir misiniz?

- Hayır, sonuçta bu işin eğitimini almış insanlar var. Mankenlikten geldiğim için hiçbir zaman "Ben oyuncuyum" diyemem. Ben eğitim almadım sadece içimden geldiği gibi oynuyorum. Ama sette tiyatroculardan aldığım dersler var ve bunun da çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü oyunculuğumda birinci bölümle 17. bölüm arasında ciddi bir fark var, bunu hissediyorum.

"2005 Best Model of World" yarışmasında 2’nci oldunuz. Seçildikten sonra hayatınızda neler değişti?

- Hiçbir şey değişmedi. Ben kendi çabalarımla geldim buralara. Yani ajansım beni bir yerlere getirmedi, bana hiçbir artıları olmadı.

Peki, herkes sizi "Zoraki Koca" dizisiyle tanıdı. Bu dizi sizin için bir dönüm noktası mıydı?

- Evet, "Zoraki Koca" benim için dönüm noktası oldu. Bende o dizide böylesine büyük başarı göstereceğimi beklemiyordum.

Halktan gelen tepkiler nasıl? Özellikle de bayanlardan...

- Yakışıklı olmuşum olmamışım benim için hiç önemli değil. Ancak halktan gelen tepkiler çok iyi.

Kaynak : Büşra Bozok - Hürriyet

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 05 Mart 2009 12:22:03

6

kuşaklar arası komedinin doruk noktası. çok başarılı

Yandex.Metrica