Elveda Rumeli'nin Albümü Çıktı posteri Atv’nin sezon boyunca büyük ilgi gören yapımı Elveda Rumeli'nin sevenlerine bir sürprizi var... Senaryosu kadar müzikleriyle de gönüllere taht kuran dizinin yüreklere dokunan müzikleri bir albümde toplandı. Tüm müzik marketlerde bulunan albümde bugüne kadar dizide kullanılan ezgilerin ve sözlü şarkıların yanı sıra; dizide kullanılmamış, Balkanlar’ın kültür zenginliğini yansıtan parçalar da yer alıyor.

Pek çok önemli projenin dizi müziklerini yapan müzisyenler Kemal Sahir Gürel, Erdal Güney, Hüseyin Yıldız, Ayşe Önder ve İrşad Aydın tarafından yapılan albüm ‘Kalan Müzik’ten piyasaya çıktı.

Albümde; Erdal Güney, Özge Metin, Esra Çetiner, Gülçin Santırcıoğlu, Tuna Orhan, Sırat ile Muammer Ketencoğlu ve Kadın Sesleri Topluluğu’nun seslendirdiği şarkılar, oyunculardan Gülçin Santırcıoğlu ve Tuna Orhan’ın yaptığı bir düet, solist Yasemin Göksu’nun dizi içinde söylediği türkülerden bazıları, yine çok özgün bir durum olan seksen iki yaşında Makedonya’dan göçmüş Makedonya’nın en büyük bestecisi olarak tanımlanan Hayri Demirovski’nin seslendirdiği kendi bestesi olan Makedonca bir parça, Ayça Damgacı ve arkadaşlarının oluşturduğu Balkan grubu’nun söylediği Arnavutça bir parça yer alıyor.

Son Yorumlar (1)

cemrertan 30 Haziran 2009 14:20:06

bende aldım albümünü gerçekten muhteşem.

Yandex.Metrica