Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Oyuncular sete çırılçıplak gelmiyor

9 Temmuz 2008 00:00
Sinan Çetin’in 10 yıl önce yazdığı ’Anarşist’ adlı öykü sinema filmi oluyor. Veli Çelik’in yöneteceği, başrolünde Melisa Sözen’in oynayacağı filmin çekimlerine eylülde başlanacak. ’Anarşist’te; ilişkilerine izin verilmeyen, biri İstanbul Emniyet Müdürü’nün kızı, diğeri Doğulu bir genç olan iki sevgilinin, İstanbul’dan Mardin’e kaçış hikayesi anlatılacak. Bugüne kadar pek çok dizi filme imza atan Çelik, ilk sinema filmini anlattı...

Nasıl bir film?

- Müthiş bir aşk hikayesi çekeceğim. Genelde aşk için Doğu’dan Batı’ya kaçılır. Biz ironi yapıp kaçışı Batı’dan Doğu’ya yapacağız. Ben saflığın taşrada olduğuna inananlardanım. Şehri kahpe buluyorum.

- Bir oyuncu önce bisiklete binebilmeli, yüzebilmeli, bir enstrümanı tutmayı bilmeli, şarkı söyleyebilmeli, dans edebilmeli... Daha sonra üstüne rol yapabilmeli. Ama böyle oyuncular bulamıyoruz ki. Herkes hemen ’Ben oldum’ diyor. Tabii tek suçlu oyuncular değil. Sistem bozuk.

Oyuncular sete çıplak gelmiyor 

- Oyuncular sete çırılçıplak gelemiyor. Filmde canlandıracağı rol için oyuncular önce ’Karım ne der, kocam ne der, annem-babam ne der, arkadaşlarım ne der, sokaktaki kasap ne der..?’ diye, oluşabilecek mahalle baskısının derdine düşüyor. Oyuncular bütün bu kaygıları bıraktıktan sonra sete gelebilseler, bizim yönetmenlerimizin de çapları biraz büyük olsa; gerçekten dünya çapında filmler çekebiliriz.

- Bizim ülkemizde sanatçı kişilikler çok fazla yok. Sayıları az olan bizler, işleri birbirimize sıkı sıkı sarılarak yürütmeye çalışıyoruz. Çünkü piyasa adamı olmayan, gerçekten bir duruşu olan bizler ancak birbirimize sıkı sıkı sarılarak varlığımızı sürdürebiliriz.


Halil Güneşli

7 Mart 2009 20:57

veli çelik çok iyi bir yönetmen

Cevap Yaz
Yandex.Metrica