Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gökten Üç Elma Düştü Adlı Sinema Filminin Çekimleri Başladı

21 Temmuz 2008 00:00

İnsanoğlu bir dolu kusurla doğar, ama kendini bağışlamak zorundadır.
Adına Evim dedikleri bir apartmanda, birbirlerine ölesiye muhtaç oldukları bir anda üç kişi istemeden biraraya gelir. Aile olmayı düşler. Peki bu uğurda cinayet işlenir mi? Gerekirse EVET!

Bir Defne Film Yapımı olan Gökten Üç Elma Düştü’nün yapımcılığını, senarist ve yönetmenliğini sinema, tiyatro ve TV’de bir çok başarılı yapımın imza atmış Raşit Çelikezer gerçekleştiriyor. Gökten Üç Elma Düştü Raşit Çelikezer’in yönetmen olarak ilk sinema filmi. Filmin genel koordinatörü sinema ve tiyatro oyuncusu Şencan Güleryüz. Filmin başrollerinde; usta oyuncular kuşağının yıldızlarından Köksal Engür; emekli asker Recep karakterinde, oyunculukta sınır tanımayan, her rolün oyuncusu, sezonun en başarılı dizilerinden Yaprak Dökümü’nde Fikret karakterini canlandıran Bennu Yıldırımlar; asi, sosyete fahişesi Nilgün karakterinde, genç kuşağın en önemli yıldızlarından İsmail Hacıoğlu; evden kaçan hırsız Ali karakterinde yer alıyor. Afife Jale ödüllü Şebnem Köstem, devlet tiyatrosu oyuncularından Kürşat Alnıaçık, Serhat Nalbantoğlu, Ayten Uncuoğlu, Ali Hürol ve Devrim Parscan gibi birçok isim, Gökten Üç Elma Düştü de önemli karakterleri canlandırıyor.

Kültür Bakanlığı Destekli filmin 5 Temmuz’da başlayan çekimlerinin 4 hafta sürmesi plânlanmıştır. İstanbul’da HD olarak çekilen film, yaklaşık 100 kopya ile yeni sinema sezonunda vizyona girecektir.Yandex.Metrica