Morgan Freeman sıkı bir tedaviden geçecek posteri

Mississippi eyaletindeki Tallahatchie kasabasında kaza geçiren ünlü oyuncu Morgan Freeman, Memphis’te Bölge Tıp Merkezi (The Med) Hastanesi’ne kaldırıldı.

Durumunun ciddi olduğu bildirilen 71 yaşındaki oyuncu kazanın ardından uçakla Tennessee’deki hastaneye götürüldü.

Yetkililer kazayla ilgili ayrıntılı bilgi vermezken; yerel medya, Freeman’ın aracının birçok kez takla attığını belirtti. Usta oyuncunun sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan basın sözcüsü Donna Lee, Freeman’ın bir kolunun ve dirseğinin kırıldığını ve hafif bir omuz hasarı gördüğünü belirtti.

Lee ayrıca oyuncunun sıkı bir tedavi süreci geçireceğini söyledi.

Diğer yetkililer de Morgan Freeman ve otomobilde yanında oturan Demaris Meyer’ın herhangi bir uyuşturucu veya alkol etkisinde olmadıklarını ve emniyet kemerlerinin takılı olduğunu belirttiler.

Memphis, Tennessee doğumlu usta aktör bugüne kadar birçok önemli filmde rol aldı. Daktilo katipliği gibi birçok işte çalışan Freeman ilk filmini 1964’te çekse de çok geç keşfedildi. Şimdiye kadar Oscar’a dört kez aday olan aktör, ancak 90’ların başında yükselişe geçti. Oscar’a ilk ‘Street Smart’ filmiyle, ardından “Bayan Daisy ve Şoförü’yle aday gösterildi. Daha sonra Edward Zwick yapımı ‘Glory’ ve Kevin Costner ile oynadığı ‘Robin Hood’ ile popülerleşmeye başlayan aktör, bu tarihten sonra büyük saygınlık kazandı.

Üçüncü kez Oscar’a aday olduğu ‘Esaretin Bedeli- Shawshank Redemption’, Clint Eastwood’un bol Oscar’lı filmi ‘Affedilmeyen- Unforgiven’ ve sinema tarihinin en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen David Fincher filmi ‘Yedi- Seven’ ile sinema otoritelerine göre hak ettiği saygınlığa ulaştı.

Eleştirmenelere göre ‘gösterişsiz oyunculuğun’ en iyi temsilcilerinden olan Freeman, kötü sayılan filmlerde bile oyunculuğu ile öne çıkarılan isim oldu. ‘Aman Tanrım’ filminde ‘Tanrı’yı oynayan, 2000’li yıllarla beraber fazla sayıda filmde yer almaya devam eden aktör 2005 yılında Oscar’a dördüncü kez aday gösterildi ve ‘Milyon Dolarlık Bebek- Million Dollar Baby’ filmiyle ödülü kazandı. Oyuncu bu ödülü aldığında 68 yaşındaydı.

Bu sene sinemalara Jack Nicholson ile başrolünü oynadığı ‘Bucket List’, Angelina Jolie ve James McAvoy’lu aksiyon ‘Wanted’ ve yeni Batman filmi ‘Kara Şövalye- Dark Knight’ ile konuk olan Freeman’ın yeni projeleri arasında Nelson Mandela’yı canlandıracağı ‘Human Factor’ ve David Fincher’ın yeni projesi ‘Rendezvous with Rama’ gibi filmler bulunuyor.

İki kez evlenen Freeman’ın iki oğlu ve iki kızı var.


Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 20:28:03

8

başarılı bir oyuncu ama gerçekten farklı rollerde oynamaya ihtiyaçı var artık

Yandex.Metrica