Locarno Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Tayanç Ayaydın’ın oldu. Genç oyuncu, Ben Hopkins’in filmi ‘Pazar-Bir Ticaret Masalı’nın başrolünü üstleniyor.

"> Tayanç Ayaydın'a Altın Leopar Ödülü ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tayanç Ayaydın'a Altın Leopar Ödülü

21 Ağustos 2008 00:00
Locarno Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, Tayanç Ayaydın’ın oldu. Genç oyuncu, Ben Hopkins’in filmi Pazar-Bir Ticaret Masalı’nın başrolünü üstleniyor. Hopkins’in Doğu Anadolu’da, uyanık bir tüccarın küresel pazara kendini teslim ederken inandığı her şeyi yitirmesini anlatan filminde diğer bir önemli rolü ise Genco Erkal üstleniyor. Bu yıl Locarno’nun uluslararası Yarışma Bölümü’nde iki Türk filmi yer alıyorodu. ‘Pazar-Bir Ticaret Masalı’ gibi altın Leopar için yarışan ‘Özcan Alper’in filmi ‘Sonbahar’ da ödüllerden eli boş dönecek. Bu ödülle birlikte sinema dünyasında bundan sonra adını sık sık duyacağımız Tayanç Ayaydın 1979 doğumlu.

Dizilerden aşinayız
Oyunculuk eğitiminin ardından tiyatro oyunculuğu yapan, ‘Kalbin Zamanı’ filminde oynayan Ayaydın özellikle Sıla ve Aliye gibi televizyon dizilerindeki rolleriyle tanınıyor. Tayanç Ayaydın, sonuçlar açıklanmadan önce eleştirmenlerin favorileri arasında anılıyordu. En iyi filme verilen Altın Leopar ödülünün sahibi ise İspanyol asıllı genç yönetmen Enrique Rivero’nun Meksika’da çektiği Parque Via oldu.


Yandex.Metrica