Hayat Sabırlı Olmayı Öğretti posteri

Kavak Yelleri, Avrupa Yakası ve Küçük Kıyamet gibi yapımlarda konuk oyuncu sıfatıyla yer alsa da, şu aralar çekimleri devam eden ve eylül ayında Show TV’de ekrana gelmesi planlanan Gece Sesleri’nde başrolde oynuyor. Dizide Seyhan karakterini canlandıran Çevik, oyunculuk kariyeri ile ilgili çıtayı da belirlemiş: "Yabancı Damat’tan sonraki ilk işim. Oyunculuk anlamında kendimi bir adım daha ileride görmek istiyorum. İşimi iyi yapıp ’Yabancı Damat’taki oyunculuğumun üzerine çıkmak istiyorum."

Ayşe Kulin’in aynı adlı romanından televizyona uyarlanan ’Gece Sesleri’nde üç dönem var. Seyhan, bu dönemler arasında ’arada kalmışlığı’ temsil ediyor. 15 yıl önceki olaylar, geriye dönüşlerle ve ana karakterlerin genç halleriyle anlatılıyor. Çatalca’da bir villada çekimleri devam eden ve 3. bölümü hazırlanan dizide, romandaki eski kuşak olmadan sadece günümüze uyarlanan bölümler çekiliyor. İzleyiciyle buluşmak için sabırsızlanan Özgür Çevik, Seyhan karakterinin sürprizlere açık olduğunu ve ilerleyen zamanların farklı olaylara gebe olabileceğinin ipuçlarını da veriyor. Onu heyecanlandıran en önemli şey ise oyunculuğu konusunda yapılacak yorumlar. Felsefe okuyan Özgür Çevik, düşünmeden konuşmuyor. Sakin bir görüntüsü var. Her ne kadar bu durumun irsi olduğunu söylese de kafasının çok meşgul olduğu belli. Okul, oyunculuk ve müzik yaşantısının hayatında neleri değiştirdiğiyle ilgili sorumuza; "Mesela bana sabırlı olmayı, düşünmeyi ve az konuşmayı öğretti." cevabını veriyor. Oyunculukta önemli bir yere gelmesine rağmen tevazuyu elden bırakmıyor; "Çok gerideyim. Öğrenmeye devam ediyorum. Ustaların yanına varalım bir de gerisi kolay." diyor. Hiçbir role sıradan ya da küçük diye bakmıyor. İşin içinde olmak sektörden kopmamak için gayret ediyor. Pratik eğitimi önemseyen Çevik’in gelecek için planları da oyunculuk üzerine; "Tekniği çok iyi bilmek lazım. Sanırım önümüzdeki sene oyunculuk konusunda eğitim alabilirim." Koliba Film Ata Türkoğlu tarafından çekilen dizinin yönetmen koltuğunda Cemal Şan oturuyor. Çevik’e dizide Vildan Atasever ve İsmail Hacıoğlu eşlik ediyor. Modern ve geleneksel değerlerin çatıştığı dizide aşk, hırs ve yıllar sonra ortaya çıkan gerçekler ekrana geliyor.

Müzik benim asıl işim...

Yeni albümü ’Düşünce’ ile müzik piyasasında adından söz ettiren Özgür Çevik, beste de yapıyor. Asıl işi müzik olan oyuncu, albüme ikinci klibini çekmeye hazırlanıyor. Oyunculuğu ve müziği aynı anda yürütmek istediğini söyleyen Çevik, "Müzik ile oyunculuk arasında tercih yapsaydınız hangisini seçerdiniz?" sorusuna: "Tercih noktasında bir didişme olsun istemiyorum. İkisini kaynaştırıp beraber yürüteyim. Ancak müzik asıl işim. Oyunculuk yokken müzik yapıyordum. Bu yüzden daha ağır basabilir." cevabını veriyor.

Kaynak : Yusuf Bülbül / Zaman

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 19:41:03

iyi bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum, müzisyenliği bile tartışılır

Yandex.Metrica