İstanbul'da Muro Sesleri Yükseliyor posteri

18 Ağustos’ta Muro’nun köyünde çekimlerine başlanan Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine filminin çekimleri İstanbul’da son hızla sürüyor. İstanbul’un çeşitli semtlerinde devam eden çekimlerde oyuncular halkın yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Film setine toplanan Muro’nun hayranları çekimler sırasında film ekibine zor anlar yaşatsa da, set ekibi ve izleyiciler bir araya gelince İstanbul’da “Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” sesleri yükseliyor.


Muro’nun üçüncü adamı: Hacı Muro
Filmde Muro’ya Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki vazgeçilmez partnerleri Çeto ve Yıldırım eşlik ediyor. Devrimci kahramanlara yol arkadaşlığını da Hacı Muro yapıyor. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde bir gazeteciyle buluşmaya gittiğinde, gazetecinin bindiği arabayı görünce “nalet olsun!” diyerek kendi kendini eleştiren Muro’yu, daha sonra lacivert Murat 124 arabasında yani Hacı Muro’sunda görmüştük. Dizinin ardından Türkiye’de popülerleşen Murat 124 arabalar rekor fiyatlara ulaşmıştı. Muro, filmde de Hacı Muro’sundan vazgeçmiyor. Üstelik bu defa kırmızı Hacı Muro’suyla yolların tozunu attırıyor.

Devrimi köyden başlatacaklar
Yapımcılığını Pana Film’in, yönetmenliğini Zübeyr Şaşmaz’ın, senaristliğini Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan’ın üstlendiği Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine filminde cezaevinden çıkan Muro ile Çeto’nun devrimi gerçekleştirme ütopyasını anlatılıyor. Devrimi köyden başlatmak üzere memleketlerine dönen Muro ile Çeto’nun ilk planları evlenip yuva kurmak ve örnek birer devrimci olmaktır. Oysa köyde onları bir sürpriz beklemektedir. Muhtar, Muro ile Çeto’yu hapisteyken iki Rus kadınla evlendirmiştir. Muro ile Çeto’nun devrim ütopyasını gerçekleştirmeleri için; kadınları bulup boşanmaları gerekmektedir. Bunun için İstanbul’a dönen Muro ile Çeto’nun başına gelmeyen kalmaz. Çözümlemesini asla yapamayacakları bir örgütle karşı karşıya kalırlar…
Filmde Mustafa Üstündağ, Şefik Onatoğlu ve Eray Türk devrimi gerçekleştirmeye çalışırken, Nataliya Bondarenko ve Daria Litvinova onlara yol arkadaşlığı yapıyor. Muro’nun ezeli düşmanı Muzo’yu ise Selim Erdoğan canlandırıyor. Evrim Alasya, Bülent Şakrak ve Mazhar Alanson ise sürpriz rollerle izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 17:25:03

gerçekten proje aceleye getirildi ve tutmadı, kabul edilmeli

Yandex.Metrica