Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Murat Han, çok iddialı

12 Eylül 2008 00:00

Yapımcılığını Cem Özer'in, yönetmenliğini ise Erden Kıral'ın üstlendiği Vicdan adlı filmin çekimleri tamamlandı. 10 Ekim'de vizyona girecek olan filmde başrolleri Nurgül Yeşilçay, Murat Han ve Tülin Özen paylaşıyor. Aile olmayı düşleyenlerin hikayesinin anlatıldığı filmin senaryosunu Raşit Çelikezer ile birlikte kaleme alan Erden Kıral şöyle konuştu: "Filmin konusu gazetelerin üçüncü sayfalarındaki hikayelere benziyor. Filmde abartılmış duygular, saplantılı ilişkiler, vicdan, özveri ve dayanışma temaları ile ayakta kalmaya çalışan insanların gizemli dünyası ele alınıyor. Konusu itibariyle sert bir film oldu."

MÜZİKLER LİVANELİ'DEN

Müziklerini Zülfü Livaneli'nin hazırladığı filmde tuğla fabrikasında çalışan 'Mahmut' adlı bir işçiyi canlandıran Altın Portakal'lı Murat Han, rolüyle ilgili şöyle konuştu: "Mahmut tuğla fabrikasında çalışmayı hak etmediğini, daha iyi yerlerde olabileceğini düşünüyor. Bar ya da pavyon sahibi olmanın hayalini kuruyor. Ama bunun için yanlış yollar seçiyor. Songül (Tülin Özen) adlı bir kadınla evlenmiş ama aslında Aydanur'a (Nurgül Yeşilçay) aşık. Evliliğini hayallerinin gerisinde tuttuğunu düşünen Mahmut, kötü giden her şeyin faturasını karısına kesiyor."

İKİSİ DE İYİ OYUNCU!

Yeşilçay ve Özen ile aynı seti paylaşmanın kendisini çok mutlu ettiğini de belirten Han, ekledi: "Partnerlerin uyumu çok önemlidir. Ben 'Mutluluk' filminde Özgü Namal'la çalışmaktan da çok hoşnut kalmıştım. Vicdan'da da Nurgül ve Tülin'le güzel bir elektriğimiz oldu. İkisi de, iyi oyuncu. Bence biz, çok iyi bir üçlü olduk."

Filmin konusu şöyle: Songül, Aydanur ve Mahmut çocuk yaşlardan beri birbirlerini tanıyorlardır. Mahmut, Songül'le evlenir ve onu alıp uzaklara gider. Mahmut'u tutkuyla seven Aydanur, ortada kalmıştır. Yıllar sonra, Aydanur Mahmut'la karşılaşır. İkilinin ertelenmiş duyguları yeniden su yüzüne çıkar. Songül kocasını yeniden kazanmak için kapısına dayandığında, Aydanur vicdanının yükünü taşıyamaz haldedir. Songül, kocasını geri alabilmek için aldatılan kadın tepkisiyle davranmaz. Sessiz bir strateji kurar; Aydanur'la birlikte yaşayacak ve kocasının ilgisini kendisine çekecektir. Ancak zamanla Songül, tüm masumiyetiyle Aydanur'a bağlanır ve yaşadıkları durumun sorumlusunun kocası olduğunu fark eder.Halil Güneşli

9 Mart 2009 20:22

iyi bir oyuncu değil, projeleride başarısız

Cevap Yaz
Yandex.Metrica