Zihni Göktay İçin Ustalara Saygı posteri

Sahnelerimizde geleneksel tiyatromuzun son temsilcilerinden olan Zihni Göktay, dördüncü yılına giren “Ustalara Saygı” etkinliğinin 22 Ağustos Pazartesi akşamı konuğu olacak. Beşiktaş Belediyesi tarafından, Ramazan ayının son günlerinde düzenlenecek etkinlik, hem Göktay’a hem de geleneksel tiyatromuzun bütün ustalarına saygı gecesi niteliğini taşıyacak. Faruk Şüyün’ün hazırladığı “Ustalara Saygı” toplantısı, Abbasağa Parkı’nda, saat 20.30’dan itibaren takip edilebilecek.

Etkinlikte, ustanın yıllardır aynı sahneyi paylaştığı, tuluatçılığından gelen doğaçlamalarıyla sık sık sürprizler yaptığı rol arkadaşları, Zihni Göktay’la ilgili anılarını ve düşüncelerini seyircilerle paylaşacak. “Ustalara Saygı” gecesinde; Faruk Şüyün ve Zihni Göktay; Ayşe Kökçü, Emin And, Ferdi Atuner, Funda Postacı, Gencay Gürün, Hakan Erbil, Hikmet Körmükçü, Mazlum Kiper, Orhan Alkaya, Salih Kalyon, Savaş Barutçu, Selçuk Uluergüven, Selim Atakan, Sevil Üstekin, Sezai Alptekin, Şenay Saçbüker, Toman Erçin, Toron Karacaoğlu, Uğurtan Atakan ve Zeynep Göktay’ı sahnede konuk edecek. Gecede seyirciler, konuşmacıların diyaloglarıyla kimi zaman âdeta bir tuluat gösterisine de tanıklık etmiş olacak.

Sahnelerimizin en uzun süreli oyunu “Lüküs Hayat”ın ilk temsilinden beri değişmeyen tek oyuncusu olan Zihni Göktay için hazırlanan etkinliğe müzikaller de damgasını vuracak. Başta “Lüküs Hayat” olmak üzere “Kanlı Nigâr”, “Pembe Konağın Gelinleri” ve “Sarıpınar 1914”ten şarkılar, gece boyunca Abbasağa Parkı’ndan yankılanacak. Sanatçının oğlu Ömer Göktay da etkinliğe mini bir klarinet konseriyle katılacak.

Göktay’ın yaşam ve sanat serüveninin bir dia gösterisiyle de özetleneceği gecenin finali, kısa bir süre önce aramızdan ayrılan, Göktay’ın kadim dostu Suna Pekuysal’lı görüntüler eşliğinde
söylenecek “Lüküs Hayat” şarkısıyla yapılacak.

Etkinlik: Zihni Göktay için “Ustalara Saygı”
Tarih: 22 Eylül Pazartesi
Yer: Beşiktaş Abbasağa Parkı
Saat: 20.30

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 17:18:03

Zihni Göktay gibi bir usta isim ancak öldüğünde kıymeti bilinir

Yandex.Metrica