Sinema sezonu ‘Filmekimi’yle açılıyor posteri

Filmekimi bu yıl da ödüllü filmlerden ustaların merakla beklenen son yapıtlarına 21 filmden oluşan programıyla Beyoğlu Emek Sineması’nda izleyiciyle buluşacak. Filmekimi’nde her akşam 21.30 seansında Türkiye’de vizyona girmeyi bekleyen bir filmin ilk gösterimi yapılacak.

Bu yılki programın yıldızları arasında Venedik Film Festivali’nde yarışan Hayao Miyazaki’nin son filmi ‘Küçük Denizkızı Ponyo’ ve Woody Allen’ın Cannes Film Festivali’nde yarışma dışı gösterilen filmi ‘Vicky Cristina Barcelona’ da var.

Filmekimi’nin ilk günü olan 10 Ekim Cuma akşamı GHETTO’da bir Açılış Partisi yapılacak. Filmekimi programındaki Abel Ferrara’nın Chelsea’de Rock filmine ithafen bu gece, Chelsea Hotel ve müdavimlerine ayrıldı. Partide Radyo Eksen DJ’lerinden sonra Friendly Fire’ın eşlik ettiği Melis Danişmend, Seha Can, Cana Çankaya, Ceylan Ertem, Bora Uzer ve Bedük sahne alacak.

Nokia Nseries Kısa Film Yarışması bu yıl da Filmekimi ile başlayacak. Yağmur ve Durul Taylan’ın jüri başkanlığını yürüteceği yarışmanın başvuru tarihleri 10 Ekim-31 Aralık 2008.

Filmekimi’nde bilet fiyatları geçen yılla aynı. Biletler 25 Eylül Perşembe günü Biletix’te ve Emek Sineması’nda satışa sunulacak. Hafta içi gündüz seansları yine sadece 3,50 YTL.

Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 17:15:03

sinema dünyası adına önemli bir gelişme

Yandex.Metrica