2003 yılının ortalarında gösterime girecek olan Türk-Yunan ortak yapımı 'Çamur'da Mustafa Uğurlu, Yelda Reynaud, Taner Birsel, Ümit Çırak ve Bülent Emin Yarar rol alıyor.

'Çamur', Derviş Zaim'e göre çeşitli ve çelişen görüş açılarına dayanan bir film. "Her filmin politik bir yönü vardır" diyen Zaim, 'Çamur'da eğlenceli tarafları da olan ve insan dramını yoğun olarak anlatan bir film yapmaya çalıştığını belirtiyor. Derviş Zaim, 'Çamur' un çekimlerini Konya Tuz Gölü, Gökçeada ve İstanbul'da tamamlamış. 'Çamura tutkun bir adamın hikâyesi' olarak özetlenen filmin konusu şöyle:

Ali, şifalı çamura sahip bir alanın bekçisidir. Sürekli boğazı kaşınmaktadır. Alandaki kuyuda tarihi eser bulan Ali, bu eseri suni döllenme uzmanı olan kardeşi Ayşe'nin nişanlısı Halil'e verir. Halil de şifalı bölgenin sınırlarını değiştirmek için Ali'ye yardım eder. Ali hapse girince Halil ortadan yok olur. Ayşe de onu bir kazadan kurtaracak olan Temel'e yakınlaşır.

Prodüksiyonunu Rota Film'in gerçekleştirdiği "Çamur" filminin yapımcılığını Sadık Deveci, yapım yönetmenliğini Cengiz Deveci, görüntü yönetmenliğini ise Feza Çaldıran yaptı. Kaynak : www.sinematutkunu.com

Son Yorumlar

Yandex.Metrica