Çin'in Elizabeth taylor'ı ve Yaramaz Hobbit Antalya'da posteri

JOAN CHEN “24 CITY”NİN GALASINDA ANTALYA’DA
Festivalin dünyaya açılan yüzü 4. Uluslarası Avrasya Film Festivali’nin “İpek Yolu” gösteriminde yer alan “24 City” filminin galasına filmin başrol oyuncusu,  Çin’in Elizabeth Taylor’u olarak adlandırılan Joan Chen de katılacak. Bernardo Bertolucci’nin “Son İmparator” filminin başrolünde  canlandırdığı Wan Jung karakteriyle tüm dünyada haklı bir üne kavuşan Joan Chen, 1990-92 yılları arasında da dünyayı kasıp kavuran “İkiz Tepeler” dizisinde Jocely Pockard karakteriyle, milyonlarca televizyon izleyicisiyle buluştu. Joan Chen, 2000 yılında ise Hollywood’lu yönetmenler arasına adını yazdırdı ve Richard Gere ile Winona Ryder’ın başrolünü üstlendiği romantik film “ New York’ta Sonbahar”ı yönetti.

MERAKLI VE HAŞARI HOBBİT PİPPİN
Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin küçük Hobbit’i, İskoç oyuncu Billy Boyd da Ekim’de, 4. Uluslararası Avrasya Film Festivali’nde Avrupa Görüntüleri bölümünde gösterilecek olan “Kader Taşı”nın Türkiye galasında bulunmak üzere Antalya’da olacak. Üçlemenin son filmi Kral’ın Dönüşü’nde sesi ile de sinemaseverleri etkileyen Billy Boyd, bu üçlemeyi çektiği dönemde “Dünyanın Uzak Ucu” isimli bir korsan filminde de rol aldı.

İRAN SİNEMASININ ÖNEMLİ İSMİ MAJİDİ DE GELİYOR

İran’dan Oscar adayı bir yönetmen Majid Majidi de Antalya’da! Baran, Cennetin Rengi, Serçelerin Şarkısı, Cennetin Çocukları gibi filmleriyle tanınan Majid Majidi, devrimden sonra İran’ı terketmeyip, muhalif kimliği ile filmerine devam eden bir isim.

ZBIGNIEW PREISNER VE JÜRGEN PROCHNOW ALTIN PORTAKAL’DA

4. Uluslararası Avrasya Film Festivali Yarışma jürisinde ünlü Polonyalı film müziği bestecisi, Krzysztof Kieslowski’nin Dekalog, Veronik’in İkili Yaşamı, Üç Renk üçlemesi gibi filmleri için yaptığı müziklerle tanınan Zbigniew Preisner de var. Polonyolı ünlü müzisyen, Antalya’da, Avrasya Film Festivali’nin en iyileri için oy kullanacak.

4. Uluslarası Avrasya Film Festivali’nin yarışma bölümü bir de Alman yıldız ağırlayacak. Sinemaseverlerin ‘Das Boot’ , ‘İngiliz Hasta’ ,  David Lynch’in ünlü TV dizisinin iki saatlik beyaz perde versiyonu olan ‘İkiz Tepeler: Ateş Benimle Yürü ‘, ‘ Da Vinci Şifresi’ filmlerinden tanıdığı  Alman asıllı ünlü oyuncu Jürgen Pronchow da Antalya’da jüri koltuğundaki isimlerden biri olacak. 

CHARLIZE THERON BU YIL GELEMİYOR

Geçtiğimiz haftalarda, 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne katılması için görüşmelerin sürdüğü açıklanan ünlü aktris Charlize Theron  ise, yeni başlayacağı filminin çekim tarihi ile festivalin tarihi çakışınca, Antalya davetini gelecek yıllara erteledi.


 

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 16:53:03

4

Çok önemli bir oyuncu değil, Türkiye'de varlık gösterebileceğini düşünmüyorum

Yandex.Metrica