Uluslararası Format Yarışmasında Birincilik Bir Türk Formatının Oldu posteri
Her sene Fransa’nın Cannes şehrinde Frapa ve C21 Media ortaklığında gerçekleştirilen Uluslararası Format Ödülünü bu sene Sera Film’in dağıtımını yaptığı bir Türk formatı kazandı.
MedyaLab – Bülent Turgut tarafından yaratılan KOZ adlı yarışma formatı dünyanın önde gelen firmalarına ait ve çeşitli ülke televizyonlarında yayınlamakta olan birçok ünlü TV programını geride bırakarak birincilik ödülünü almayı başardı.
En iyi stüdyo eğlence yarışması (Best Studio Based Gameshow) kategorisinde yarışan 22 format arasından dikkati çekmeyi başaran Koz %36 oy ile rakipsiz bir birincilik elde etti. Sera Film’in orijinal formatı Her Şey Aşk İçin adlı program ise, Türkiye’de “Dilimin Ucunda” adı ile daha önce ATV’de yayınlanan Dont’ Forget the Lyrics formatı ile kategorisinde ikinciliği paylaştı.
Flash TV de yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören KOZ, bilgi yarışmasını tehlike ile heyecanın karıştığı bir atmosfere taşıyor.
Yarışmanın gerçekleştiği Cannes şehrinde düzenlenen ve dünya televizyon sektörünün en önemli etkinliği olarak bilinen MIPCOM fuarında stand açan ve Türk formatlarını uluslararası televizyonlara taşıyan Sera Film genel müdürü İdil Belli şöyle dedi;
Koz ile gurur duyuyoruz, dikkat çekici bir içeriğe ve yüksek yapım kalitesine sahip KOZ, sunum yaptığımız tüm yabancı televizyon yöneticileri ve yapımcılarından övgü aldı. Diğer formatımız Her şey Aşk için ise evlilik formatlarına getirdiği farklı yaklaşım, kültürlerarası iletişimle ilgili içeriği, sıcak ve eğlenceli atmosferi ile beğeni kazandı. Türk formatlarını istikrarlı bir şekilde dünyaya taşımaya kararlıyız ve bu başarının Türkiye’den daha fazla programın yurtdışına ihraç edilebilmesi için bir köprü olacağı inancındayız.
 
Bu filmi indirmek için buraya tıklayın
SERA FİLM

Sera Film 1988 yılından beri Türk televizyon yayıncılığı sektörüne hizmet veren en eski ve bağımsız şirketlerinden biridir. Uzmanlık alanı içerik yönetimi olarak şekillenmiş Sera Film, dağıtım, yapım, yaratıcılık ve danışmanlık servisleri vermektedir.

Sera Film büyük küçük tüm televizyon kanalları, yapımcıları, reklam veren ve sanatçılara hizmet vermekle birlikte son dönemde gelişen internet, mobil telefonlar gibi interaktif uygulamaları da takip ederek servislerini bu alanları da kapsayacak şekilde genişletmiştir.

Uluslararası saygınlığı olan bir çok firmanın Türkiye temsilciliğini yürüten Sera Film, sinema filmlerinden formatlara birçok farklı tip de özgün televizyon programının izleyicilerle buluşmasına olanak sağlamıştır.

Her sezon Türk televizyon kanallarının farklı yayın kuşaklarında Sera Film’in öncülüğünde yayınlanan dizi, film, eğlence programları yarışmalar yerlerini almaktadır. Gerçekleştirdiği projelerde Türkiye adına birçok İLK’e imza atan Sera Film, seçimleri ile Türk halkının televizyon alışkanlıklarında dolaylı olarak etkili olan bir firmadır.

www.serafilm.com
 C21 MEDIA

C21 Media, televizyon, medya ve ilgili tüm iş alanlarında uluslararası düzeyde yayın yapan ve 30.000’in üzerinde üyesi olan bir kuruluştur.

Dünya medya ve TV sektörünün ilgili konulardaki tüm haberleri, raporları, etkinlikleri ve danışmanlık hizmetlerini bulabileceği portalda uluslararası prodüksiyon, dağıtım, yayın bilgileri ve duyuruları yer almaktadır.

FRAPA

Uluslararası Format Tanıma ve Fikri Hakları Koruma Birliği


Kaynak : serafilm

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 16:37:03

çok olumlu bir gelişme

Yandex.Metrica