Arap Kızı Özgü posteri

Özgü Namal’ın, başrolünü Derya Durmaz, Barış Çakmak, Turgay Tanülkü, Sevinç Erol’la paylaştığı İncir Çekirdeği filminin Mardin’de yapılan çekimleri tamamlandı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü mezunu olan genç yönetmen Selda Çiçek’in aynı zamanda senaryosunu da yazdığı filmin, şubat ayında seyirciyle buluşması planlanıyor. Çiçek’in dört yıl önce yazmaya başladığı ve senaryosunu mayına basarak yaşamını yitiren insanların hikâyesinden etkilenerek kaleme aldığı filmde, Namal, Heda isimli Arap bir kızı canlandırıyor.

Özgü Namal ile daha önce dekorlarını yaptığı “Bebeğim” isimli dizinin çekimleri sırasında tanıştığını anlatan yönetmen Çiçek, “Özgü Namal çok profesyonel bir oyuncu ve oldukça doğal oynuyor. Bu nedenle özellikle onunla çalışmak istedim. Filmde de muhteşem bir performans gösterdi. Filmin öyküsü bir günde geçiyor. Özgü’nün canlandırdığı Heda’nın ağabeyi askerden geliyor ve daha sonra mayına basarak ölüyor. Bu durumdan Heda’nın öteki ablası kendisini sorumlu tutuyor ve filmdeki olaylar böylece başlıyor. Filmin adını da değersiz ve önemsiz anlamına geldiği için İncir Çekirdeği koydum” dedi.

Kaynak : Milliyet

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 16:15:03

özgü namal gerçekten çok başarılı ve kariyer sahibi bir oyuncu, başarılarının devamı gelecektir. Uluslararası sinemada Türkiye'yi temsil edecek ve ödül kazandırma potansiyeli yüksek bir oyuncu

Yandex.Metrica