Duygu fırtınası yarattılar posteri

Türk sinemasının 2 büyük ismi Muhterem Nur ve Sezer Sezin'e “Onur Ödülü”, Türk sinemasına yardımcı oyuncu olarak büyük emekler veren Sırrı Elitaş ve Süheyl Eğriboz'a da “Emek Ödülü” verildi.

Türk sinemasının 2 büyük ismi Muhterem Nur ve Sezer Sezin'e “Onur Ödülü”, Türk sinemasına yardımcı oyuncu olarak büyük emekler veren Sırrı Elitaş ve Süheyl Eğriboz'a da “Emek Ödülü” verildi.

Ödülünü almak üzere sahneye çıkan Süheyl Eğriboz'un "Yeşilçam'lıyım ve bundan da gurur duyuyorum. 200'e kadar saydım. 200'den sonra rol aldığım filmleri sayamadım. Ancak ilk ödülümü bugün alıyorum." şeklindeki sitemkar açıklaması salonda duygu fırtınası yarattı.

Yeşilçam'ın emektar oyuncuları Sırrı Elitaş ve Süheyl Eğriboz "Üçüncü Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali" sayesinde yıllar sonra ilk kez ödül sahibi oldular.

Geceye rahatsızlığı sebebiyle katılamayan Muhterem Nur'un ödülünü eşi Müslüm Gürses aldı.  

Gürses, ödülü aldıktan sonra istek üzerine Muhterem Nur'a hitaben “Vazgeçmem Senden” adlı şarkıyı okudu. Gürses'in şarkının sonunda kendisine “Baba” diye seslenen bir hayranına “Efendim” diye yanıt vermesi salondaki izleyicileri güldürdü.
Ünlü şarkıcı Teoman da Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 3 şarkı söyleyerek, törene renk kattı. Teoman'ın “Paramparça” adlı şarkısına Müslüm Gürses eşlik etti.

Törenin ardından, açılış filmi olarak, Cengiz Aytmatov'un kaleme aldığı ve “Ardak Amirkulov”un sinemaya uyarladığı 2008 yapımı “Elveda Gülsarı” filmi gösterildi.

Törene katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tören bitmeden salondan ayrıldı.

Törenden sonra Meksikalı aktör Gael Garcia Bernal için sürpriz bir doğum günü partisi düzenlendi.

Kaynak : Nazan Mengü / Hürriyet

Son Yorumlar (2)

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 20 Kasım 2009 01:57:11

10

İlk kez ödül aldılar halbuki daha fazla almaları lazımdı ve bu ödülü çoktan hakketmişlerdi

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 02:08:03

iki dev kötü adam, ikiside birbirinden kötü, türk sinemasının yüzaklarından, teşekkürler ikisinide

Yandex.Metrica