Büyük Oyun'un Çekimleri Başladı posteri

Yönetmenliğini Atıl İnaç, yapımcılığını Ayfer Özgürel ve Avni Özgürel’in gerçekleştirdiği BÜYÜK OYUN isimli sinema filminin çekimleri Kasım ayının başında  Irak’ta başladı. 

Ailesini  Irak’ta Amerikan baskınında kaybetmiş Cennet adlı Türkmen bir kızın sıradışı yolculuğunun  hikayesini aktaran yapımın senaryosu Avni Özgürel ve Atıl İnaç tarafından yazıldı. Proje Kültür Bakanlığı Yapım Desteği fonunun katkıları ile gerçekleştiriliyor. 

Cennet’in Telafer’den Türkiye’ye uzanan  zorlu yolculuğunun Irak bölümü Erbil ve Musul yakınlarında çekildi. Irak çekimlerini tamamlayan ekip, çekimlere Urfa ve Adıyaman’da zorlu doğa şartlarıyla mücadele ederek devam ediyor.  Aralık ayı içerisinde tamamlanması planlanan çekimlerin son iki durağı Bolu ve İstanbul olacak. 

2009 yılı içerisinde gösterime girmesi planlanan Büyük Oyun  filminde oyuncu seçiminde arapça ve diğer etnik dillerinin konuşulabilmesi kriteriyle yoğun deneme çekimleri gerçekleştirildi. Bu kriterlerin ardından seçilen ve ilk kez bir sinema filmi için kamera karşısına geçen Suzan Genç’in yanısıra, 2008 yılında Adana Altın Koza Film Festivali’nde iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmış olan Selen Uçer,  televizyon dizilerinden tanıdığımız yetenekli oyuncular Serdal Genç,  Serkan Genç, Avusturya’da oyunculuk kariyerine devam eden  Haktan Pak, Kuzey Irak’lı Türkmen  oyuncu İmat Kasapoğlu ve sinema dünyasının tecrübeli ismi Rana Cabbar’ı  izleyeceğiz.

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 02:06:03

sansayonel bir proje olmazsa, popüler olmasının imkanı yok, ne yazık ki popüler olmayan projelerde ülkemizde izlenmiyor

Yandex.Metrica