Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mevlana ile Etnosenfonik Buluşma

3 Aralık 2008 00:00

Mevlana Celaleddin-i Rumi projesinin DVD ve Soundtrack albümü Kanal D Home Video Etiketiyle Raflarda.

BKM’nin Mevlana Celaleddin-i RUMİ'nin 800. Doğum yılı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Mevlana Celaleddin – Rumi Etnosenfonik Buluşma projesi, Kanal D Home Video etiketiyle evinize geliyor.

Mevlana’nın hayatının sema gösterileri ve şiirler ile sahnelendiği Mevlana Celaleddin–i Rumi’de, Orhan Şallıel’in yönetiminde 70 kişilik İstanbul Senfonik Project orkestra ve korosu, 20 semazen,  7 neyzen, 2 kudüm, 1 tamburi, 1 kemence üstadı, 1 duduk   (nefesli bir saz), bas, gitar, davul, 5 kişilik Akatay Project perküsyon ekibi, 6 kişilik dans ekibi, klarnetiyle Hüsnü Şenlendirici, bağlaması ile İsmail Tunçbilek, kanunuyla Ayta Tunçbilek, Halil Neciboğlu yönetimindeki 4 kişilik hafız grubu, çağdaş seslerle DJ Murat Uncuoğlu, özel dans gösterisiyle Ziya Azazi, anlatıcı olarak sesiyle Ali Gül ve Mevlana rolüyle Yılmaz Erdoğan sahneye çıktı.

Bu önemli ve arşiv niteliğindeki proje, BKM ve İmaj işbirliği ile şimdi DVD olarak hazırlandı. Kanal D Home Video etiketiyle sanatseverler ile buluşan DVD projenin müziklerini içeren Soundtrack albümü ile birlikte, gelecek kuşaklara bırakılacak önemli bir kültür mirası.Halil Güneşli

7 Mart 2009 02:03

önemli bir proje

Cevap Yaz

enigmacuture

4 Mart 2009 14:29

dinledim daha iyi olabilirdi. bi ara uyumuşum dinlerken

Cevap Yaz
Yandex.Metrica