Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sonbahar'a bir ödül daha

17 Aralık 2008 00:00

Özcan Alper'in yönetmenliğini yaptığı Sonbahar isimli film, 9. Uluslararası Tiflis Film Festivali'nde "Gümüş Prometus" ödülünü aldı.
Locarno, Roma ve en son Tiflis Film Festivali başta olmak üzere ulusal ve uluslararası festivallerde şimdiye kadar dokuz ödül alan "Sonbahar" filmi, bu cuma gösterime giriyor. Dünyaca ünlü Variety ve Screen dergilerinin 'yeni ve etkili bir ses olarak' takibe alınmasını gerektiğini söyledikleri Özcan Alper'in ilk filmi olan 'Sonbahar', siyasi bir suç nedeniyle cezaevine girdikten 10 yıl sonra özgürlüğüne kavuşan Yusuf’un çocukluk ve ilk gençlik yıllarının izini sürerek geçirdiği son iki ayının öyküsü anlatılıyor. Adana Altın Koza Film Festivali’nde de ''En İyi Film'' ödülünü alan filmin senaryosu da genç yönetmen Özcan Alper'e ait. Filmde Onur Saylak, Raife Yenigül ve Megi Kobaladze başrolleri paylaşıyor.

4 festivale daha katılacak
Bugüne dek, Montreal, Bangkok, Saraybosna, Selanik, Locarno, Estonya gibi festivallerin programlarına seçilen Sonbahar önümüzdeki günlerde Fransa'da Angers Film Festivali, İsveç'te Göteborg Film Festivali, İrlanda'da Dublin Film Festivali ve Hollanda'da Rotterdam Film Festivali'ne katılarak Türkiye'yi temsil edecek.Yandex.Metrica