İnadına Mutlu Yıllar! posteri

Adettendir, her bir yıl bittiğinde geçen yılın yurt, dünya ve kendi lokalimiz için muhasebesini yapmak gerekir. Büyüklerimizden böyle gördük, bizim de içimizde bir dürtü vardır hep muhasebe yapmak için.

Ancak bu 2008 acısıyla, tatlısıyla (!) öyle hızlı ve kaygan geçti ki muhasebe filan bırakmadı kimsenin kursağında. Kısmet 2009'a diyelim. Yine de en azından bu sene aklımızda kalan bir kaç hoş sedayı da anmadan geçmeyelim ki gelecek nesiller tümden silmesin 2008'i hafızalardan:

2008'de galiba Bush'dan kurtulduk, hem de ilk defa siyahi bir başkan, beyazi ve de korkunç bir başka başkanı devirmiş oldu. Bolt diye bir adam olimpiyatlarda acayip rekorlar kırdı, insanın uçabileceğine dair şüpheler bıraktı. Eh Fenerbahçe'den bahsetmeden olmaz, 2008'de Fenerbahçe Şampiyonlar Liginde çeyrek finale çıktı. Dünyayı kurtaracağı düşünülen bir bebek doğdu, nerde olduğu şimdilik gizli, muhtemelen Wachowski biraderlerin yeni filminde öğreneceğiz. Bu sene Oscar'ı Coen biraderlerin sondan bir önceki harikası No Country for Oldman aldı ki bu Oscar ödülleri adına sevindirici bir gelişme. Sonra, nasıl oldu anlamadık ama Türk Milli Futbol takımı Avrupa şampiyonasında yarı finale kaldı. Yerli filmler tavan yaptı, Recep İvedik gişe rekoru kırdı, Cem Yılmaz AROG ile kendini aştı, sinema bileti satışları arttıkça arttı. Vee bizim ve sinema sektörümüz için en önemlisi SineKariyer hayata geçti. Sinematurk'un bu muhteşem projesi ile sinema / dizi sektörünün tüm emekçileri kendilerini tanıtmak, görünür olmak için yepyeni olanaklara kavuştu...

Şimdi böyle bir çırpıda bile aklımıza bu kadar iyi şey geliyorsa 2009'dan çok çok daha fazlasını beklememek için hiç bir nedenimiz yok.

Artık büyük bir cemaat haline gelen tüm Sinematurk Ailesi'nin ve onlar adına tüm dünya insanlarının açlık, yoksulluk ve savaştan uzak; güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir yıl geçirmelerini tüm kalbimizle diliyoruz... Rahmetli Sadri Alışık'ın Ofsayt Osman'ı gibi olmadan, ofsayta düşmediğimiz güzel günlere, hep beraber efendim, sevgilerimizle... 

 

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 07 Mart 2009 01:39:03

10

Filistine ve filistin halkına huzur, barış ve düzen gelmesini istiyorum

Yandex.Metrica