Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aşk Tutulması Avrupa'da Vizyona Giriyor

16 Ocak 2009 00:00

Tims Productions & Sugarworkz ortak yapımı olan AŞK TUTULMASI şimdi de Avrupa’da vizyona çıkıyor.

24 Ekim 2008’de Medyavizyon dağıtımıyla vizyona çıkan  “AŞK TUTULMASI”, Türkiye’de yaklaşık 400.000 gişe yaptı. Film, 29 OCAK 2009 tarihinde ise Maxximum Film dağıtımıyla Avrupa’da gösterime giriyor.

28 Ocak Perşembe tarihinde Köln Fenerbahçeliler Derneği ile birlikte düzenlenen  gecede ise “AŞK TUTULMASI” nın Avrupa galası gerçekleştiriliyor. Almanya’nın Köln kentindeki Cinedom sinemalarında yapılacak olan galaya yönetmen ve oyuncuların yanı sıra Christoph Daum, Toni Schumacher ve Ümit Özat gibi Fenerbahçe’ye hizmet etmiş ünlü futbol adamlarının da katılması bekleniyor.

29 Ocak 2009 tarihinde Avrupa’ya merhaba diyecek olan AŞK TUTULMASI aynı anda Almanya, Hollanda ve Belçika sinemalarında gösterime giriyor. Film daha sonra İsviçre, Avusturya, Fransa ve Damimarka’da da izleyicilerle buluşacak.

Senaryo Murat Şeker ve Selami Genli tarafından yazıldı. Filmin müzikleri Serhat Ersöz’e ait. Yönetmen Murat Şeker,  Türk işi Romantik – Komedi tarzındaki “AŞK TUTULMASI” isimli yeni filminde aşk, sadakat, samimiyet, rekabet, tutku ve batıl inanç temalarını en eğlenceli  haliyle ele alıyor.

 “AŞK TUTULMASI”’nın başrollerini “Elveda Rumeli” ile çıkış yapan Tolgahan Sayışman(Uğur) ve “Yaprak Dökümü” dizisinin başarılı ismi  Fahriye Evcen(Pınar) üstlendi. Sevilen oyuncular “AŞK TUTULMASI” isimli filmle sinemaseverlerin büyük beğenisini topladılar.

“2 Süper Film Birden ve Plajda”’nın ardından üçüncü filminin çekimlerine başlayan Murat Şeker, 2 Süper Film Birden’den sonra ikinci kez hem yapımcı hem de yönetmenliğe soyundu..

Yurtdışında Emir Kusturica başta olmak üzere Hal Hartley ve Fatih Akın gibi birçok yönetmenle çalışan Tim Seyfi, “En Son Babalar Duyar” dizisiyle isminden söz ettiren Ali Erkazan, başarılı sanatçılar Suzan Aksoy, Ayten Uncuoğlu, Murat Akkoyunlu ve Yasemin Öztürk ise filmin diğer oyuncuları.

Feridun Düzağaç ve Rahşan Gülşan gösterdikleri performanslarla filme renk kattılar. Ayrıca 35 mm kamera ile çekilen filmde 500 figuran  rol aldı.Halil Güneşli

6 Mart 2009 23:01

Fahriye Evcenin oyunculuk kalitesi olumlu veya olumsuz yönde bu projeyi çok etkiler

Cevap Yaz
Yandex.Metrica