Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sundance te Bağımsız Sinema İçin 25. Kez

22 Ocak 2009 00:00
Bu yıl 15-25 Ocak 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan 25. Sundance Film Festivali, yine Amerikan bağımsız sinemasının nabzını tutacak. Düzenlendiği Park City'de kendisine rakip olarak doğan ve gerçek bağımsızları gösterdiğini iddia eden Slamdance Film Festivali'ne rağmen bu yıl da yoluna emin adımlarla devam edecek.

Amerikan bağımsız sinemasının kalbi olarak anılan festival, Amerikalı bağımsız yönetmenlerin ilk filmlerini içeren ulusal yarışmasının yanında, dünya prömiyerleri ve uluslararası yarışmasıyla da dikkat çekiyor. Uluslararası yarışmaya, öncellikle yıllarda Christoffer Boe, Susanne Bier örneklerinde olduğu gibi bu sefer Olivier Hirschbiegel’in son filminin dünya prömiyerini dahil eden festival, her zamanki gibi daha çok Amerikan filmlerinin gösterimleriyle dikkat çekecek.

Etkinliği bir ünlü akınına boğacak filmlerden bazıları şöyle sıralanıyor:
“Sleeping Dogs Lie”ın yönetmeni Bobcat Goldwaith’in Robin Williams’lı ikinci filmi “World’s Greatest Dad”, senaryosunu Bret Easton Ellis’in yazdığı yönetmenliğini ise “Buffalo Soldiers” ile tanıdığımız Gregor Jordan’ın yaptığı Kim Basinger ve Mickey Rourke’lu “The Informers”, “Asylum” ve “Young Adam”ın yönetmeni David Mackenzie’nin Ashton Kutcher’ı başrole taşıyan son filmi “Spread”, "Shadowboxer"ın yönetmeni Lee Daniels'ın son eseri “Push”, Uma Thurman’lı “Motherhood” ile “Northfork” ve “Twin Falls Idaho”daki başarılarıyla belli bir kitle yakalayan yönetmenler Polish Kardeşler’in son filmi “Manure”.


Halil Güneşli

6 Mart 2009 22:55

amerika ve avrupa sineması kendisini nasıl geliştirdiği ortada, olumlu olan tüm hareketlerin takdir edilip, düşünülmesi gerekir

Cevap Yaz
Yandex.Metrica