Sevilen dizi yıldızları yeni gençlik filminde buluştu posteri

Mars Film ve Yerli Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Eser Yazıcı’nın kaleme aldığı ve yönetmenliğini Emre Akay’ın yaptığı Adab-ı Muaşeret adlı gençlik komedi filminin çekimlerine başlandı. Filmin görüntü yönetmenliğini “Sonbahar”la övgüler toplayan Feza Çaldıran yapıyor. Avrupa Yakası’nın “Makbule”si Hasibe Eren, Edebiyat öğretmeni, Yıldırım Öcek okul sahibi, Salih Kalyon okul müdürü, Yıldız Asyalı’ysa kızlar çetesinin elebaşısı olarak karşımıza çıkıyor. Filmin bir başka süprizi ise Meral Kaplan’ın Adab-ı Muşaret’te rol almak için imaj değiştirmesi oldu. Saçlarının rengini siyaha çeviren Meral Kaplan, okulun seksi Coğrafya hocasını canlandırıyor.

Çekimlerine 24 Ocak Cumartesi günü İstanbul Erkek Lisesi’nde başlanan Adab-ı Muaşeret, lisede okula hakim olan kızlar çetesi Adab-ı Muaşeret ile mualifleri erkek çetesi Mokokolar arasında gelişen komik olayları anlatıyor.

Küfür ve belden aşağı espiriler yerine deneyimli oyuncuları genç yeteneklerle buluşturan “Adab-ı Muaşeret”, Medyavizyon’un dağıtımıyla 15 Mayıs’ta vizyona girecek.

Son Yorumlar (1)

Halil Güneşli avatar Halil Güneşli 06 Mart 2009 22:46:03

umarım yararlı olmuştur.

Yandex.Metrica