Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hayatın Tuzu'nun Gösterimi Ertelendi

5 Şubat 2009 00:00

Hayatın Tuzu 2008 yılının Nisan ayında, Bitlis ve çevresinde çekildi. 35 mm. formatında ve sesli olarak gerçekleştirilen film,  Türkiye’deki ilk gösterimini yaptığı Bursa Film Festivali’nde “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü.  

Başlıca rollerini Levent Ülgen, Kanbolat Görkem Arslan, Bülent Düzgünoğlu, Erol Demiröz, Güzin Çorağan, Şener Kökkaya, Asiye Dinçsoy, Nihal Yalçın, Müfit Aytekin ve Nedim Salman’ın paylaştığı film; bir anne, dört çocuğu ve onları çevreleyen yaşamı konu alıyor.

Bitlis, Doğu Anadolu’da tarihi mekanları ve tütünüyle meşhur küçük bir şehirdir… Medine, biri camide imam, biri sigara fabrikasında işçi ve diğeri dershane öğrencisi üç yetişkin çocuğuyla birlikte yaşayan ve onların derdini çekmekten yorulan yaşlı bir kadındır. İstanbul’da korsan cd işi yapan dördüncü çocuğun hiç hesapta olmayan dönüşüyle birlikte, sorunlar iyice ortaya çıkar ve daha can yakıcı bir hal alır. Bu uzak ve boğucu şehirde; tepelerde dolaşan yaralı inekten, camideki imama kadar herkesin gururla ilgili bir sorunu vardır.

Kamera, kahramanlarına ve olaylara yaklaştıkça yaşananların hiç de göründüğü gibi olmadığını merakla anlamamızı sağlar

Film hakkında ayrıntılı bilgiler www.hayatintuzufilmi.com adresinden izlenebilir.Halil Güneşli

6 Mart 2009 22:06

önemli bir proje

Cevap Yaz
Yandex.Metrica